Katar ‘Dünya Kupası’nda dik duruşunu bütün olarak gösterdi

‘Dünya Kupası 2022’nin ev sahibini yapan Katar, koyduğu kurallarla Avrupa ülkelerinin kara provokasyonlarına karşı çıktı. Katar, futbol dünyasının en büyüğü olan ‘Dünya Kupası’ organizasyonunda bir sorun olmasına rağmen, sporla ilgili olmayan durumlarla karşılaştı. FIFA, turnuvanın başında açıkladığı yasaklar bazı taraftar ve takımlar tarafından çiğnenmeye çalışıldı.

  • Avrupa Takımları, bu protestocuların en başında yer alıyor. İngiltere olmak üzere Galler, Belçika, Danimarka, Fransa, Almanya, İsviçre, Norveç, İsveç ve Hollanda ise, LGBT kampanyasına destek verdiklerini ve sezonun renginde pazu bandı takmak istediklerini duyurdu.
FIFA, pazu bandı takmayı yasaklayan testi açıklamıştı.

FIFA, pazu bandı takmayı yasaklayan testi açıklamıştı.

LGBT propagandasına destek veren ülkelerden Danimarka’dan da adım geldi. Milli Takımı’nın 2022 Dünya Kupası’nda giyeceği formalarda kırmızı, beyaz olmak üzere formalarda tek renk savaşı ve “gökkuşağı renklerinin olmadığı yerde biz de renksiziz” mesajı verildi.

Forma, “gökkuşağı renklerinin olmadığı yerde biz de renksiziz” mesajı veriyor.

Forma, “gökkuşağı renklerinin olmadığı yerde biz de renksiziz” mesajı veriyor.

Almanya da kupadaki ilk maçta Japonya ile karşılaştı. Mücadeleye FIFA’nın yasaklarını protesto eden bir pozla başlayan Panzerler, krampon seçimlerini ise LGBT’leri tercih etti.

Alman takımı, FIFA'yı protesto ederek maça bu şekilde çıktı.

Alman takımı, FIFA’yı protesto ederek maça bu şekilde çıktı.

Futbolcuların pazu bandı takmalarına izin verilmediği için Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Almanya-Japonya maçına “One Love” kol bandıyla katıldı.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser

FIFA CEZA VEREBİLİR

FIFA kurallarına göre, verilen futbolculara onaylanmayan formaları sarı kart gösterilebiliyor.

KATAR’IN KURALLARI ÇOK NET

FIFA ‘Dünya Kupası’ kutlamaları o sene düzenleyecek olan ülkelerdeki hassasiyetlerine göre belirleme konusunda kurala sahip. Buna göre Katar’ın stat içi ve ülkesinde uyulmasını istediği kurallar;

– Stada içkiyle sokmak yasak.

– Stat çevresindeki barlar, maçtan sonra 1 saat açık kalacak.

– Taraftarlar sadece mülklerde ve belirtilen taraftarların üzerindeki alkolü tüketebilecek.

– İçerdikleri dışında olan alkol tüketimi ve sarhoşluk kesinlikle yasaktır.

– Polisler, kavga ve kamu malına zarar verildiği noktada tutuklamalar için.

– Toplum içinde bulaşmak yasaktır.

– Amigo kadınlar omuzlarından dize kadar örtülü kıyafetlerle mütevazi giyinecek.

– Yüksek sesli müzik dinlemek ve hakaret etmek yasak.

– Domuz eti yasak.

– Dini mekanlar başta olmak üzere resmi alanlara saygı gösterilecek.

KATAR DURUMDAN RAHATSIZ

LGBT kuşatmasına karşı tepkiyi gösteren Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad al-Thani, dünya serzenişte bulunarak, “Katar, hiçbir ev sahibi ülkesinde karşılaşmadığı eşi görülmemiş bir kampanyaya maruz kaldı” dedi.

Milyonlarca dolar yatırım yaptığı Avrupa’nın ikiyüzlülüğü karşısında serzenişte bulunan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad al-Thani LGBT kuşatmasına karşı tepki gösterdi. Al-Thani, “Katar, hiçbir ev sahibinin karşılaşmadığı eşi benzeri görülmemiş bir kampanyaya maruz kaldı” muhafazasında bulundu.

Katarlı gazeteciler de sosyal medya hesaplarından, Avrupa ülkelerinin Katar’ın kurallarına saygı duyması gerektiğini söyledi.

YABANCI BASIN ÇİRKİN İFTİRALARINA DEVAM EDİYOR

Avrupa Basını, Katar’ın LGBT dayatmasına karşı dik duruşunu her defasında kirletmeye devam ediyor. Haber hükümetinin manşetlerine attıkları iftiralar boyutlarını atladı.

İsveç haber sitesi SRF, “Katar casus ağıyla FİFA’yı kontrol etti” haberi ile korkunç iftiralarına yenisini ekledi. Haber sitesi, Katar’ın dünya çapındaki etkili bir casusluk ağına sahip olduğunu ve bu ağ düzenlemede ev sahibi rolünü kaptığını iddia etti.

ABD menşeli Time dergisi de Kasım gazetelerinde ilk haftasında yayımladığı sayının kapaklarında, “Katar’daki insan hakları savunucuları ve işçi ölümleri” iftirasına yer verdi.

Guardian, ülkede 6 bin 500 göçmen işçinin sonuçlarını yazdı. Bunun pandemi dahil 10 yıllık süreyi kapsadığı anlaşıldı.

KATAR, İSLÂM’I TANITIYOR

‘Dünya Kupası’nı bir nevi tanıtım aracı olarak gören Katar, gelen misafirhane İslam’ı anlatıyor.

Katar’ın başkenti Doha’daki Katara Kültür Köyü Camisi, İslam’ı gözaltına alan oyuncular 2022 FIFA Dünya Kupası taraftarlarının ilgi odağı oldu.

Camide görevli, birçok dil bilen erkek ve kadın vaizler, yabancı düşmanlara İslam dinini ve hoşgörüsünü anlatıyor.

Caminin kapısında sınırlamaların telefonlarından görüntüleyebilecekleri 30’dan fazla dilde İslam ile ilgili elektronik panolar bulunurken, isteyenlere farklı dillerde İslam’ı tanıtan kitapçıklar dağıtılıyor.

Dünya Kupası’nı izlemek için farklı ülkelerden Katar’a gelen lezzetler, birçok cadde ve sokağın duvarlarında da Hazreti Muhammed’in iyi amelin önemini anlatan hadisleriyle karşılaşıyor.

DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

2022 Formula 1 sezonun ikinci yarışı Grand Prix, 25-27 Mart 2022 geçmişler arasında Suudi Arabistan‘daki Cidde Kornişi Pisti’nde gerçekleştirilmişti.

Suudi Arabistan golf turnuvaları, 10 Kasım Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu (PIF) tarafından üretilen ve Cidde’deki King Abdullah Spor Şehri’ndeki Royal Greens Club Stadyumu’nda gerçekleştirdi. İngiliz golfçü Georgia Kelly Hall ve Alman Olivia Cowan, ”Suudi Arabistan golf turnuvaları küresel bir model haline geldi” görüşünü kullanmıştı.

Öyle görünüyor ki; savaşlarla anılan Ortadoğu, artık lig heyecanları, federasyonların maçı düzenledikleri bir bölge olma görevini üstleniyor. Dünyanın kalbinin burada atacağı kabul edilir bir gerçek artık.

Avrupalıların iki yüzlülüğü: Asker selamına ceza verdirip LGBT'ye kapıları açanlar

SPOR

Avrupalıların iki yüzlülüğü: Asker selamına ceza verdirip LGBT’ye kapıları açanlar

Katar'a LGBT kuşatması: Dünya Kupası öncesi Batı dört koldan saldırıyor

DÜNYA

Katar’a LGBT kuşatması: Dünya Kupası öncesi Batı dört koldan saldırıyor

.

Leave a Comment