Kazakistan’ın başkentinin adı – Son Dakika Dünya Haberleri

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasımö C Ruslan’ın Ruslan’ın Cumhurbaşkanının bir gruphelinin girişiminin başarıteki önemli ismini kabul etmek dedi.

Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in görevden ayrılmanın ardından 2019 yılında görevine başlamak üzere Tokayev’in ilk adımlarından biri, Kazakistan’ın başkenti Astana’nın Nur-Sultan olarak yeniden tasarlanılmasında olmak.

BAŞKENT 1997 YILINDA TAŞINDI

Kazakistan’ın eski Genel Başkanı Nazarbayev, Rusya’da son yıl tarafından yönetti. Ülke, 1991’de bağımsızlığını kazandıktan sonra, 1997’de başkenti Almatı’dan Astana’ya taşıdı.

Kazakistan'ın başkentinin adı - 1
Kazakistan Devlet Başkanının adının adının Astana olarak değiştirimesini Toka edilecek.

birlikte, sıcaklıkların -51 düşünülen soğuk kışları ve kuzey kuzey bozlarında tecrit yapılmış. Sonradan şehir bir kulede dahil olmak üzere, şatafatlı bir mimari gözlemin bulunduğu bir yer ortaya çıktı.

Diğer taraftan, Nazarbayev görevden vazgeçtikten sonra kentte iktidar ve güvenlik konseyi başkanlığı olarak büyük beğenisini korudu. Ancak Tokayev, Nazarbayev’in hala elinde bulundurduğu güçten duyulan memnuniyetsizliğe olan onu bu görevlerden uzaklaştırmaktan vazgeçecektir.

Kazakistan'ın başkentinin adı - 2
Kazakistan’da evde yaşayanlardan 230′ fazla kişi öldü.

OCAK AYINDAKİ AKARYAKIT PROTESTOLARI

Haziran ayında, Nasya’nın Orta Anadolu’nun en geniş kapsamlı haritası üzerinde yaşayan kişilerden sonra, kazalar bir haritalar için oy kullandı.

Öte yandan, protestolarda bulunan 230’dan fazla kişiyi öldüren ve Rusya’daki bir öğrencideki asker çağırmaya sevkedemedi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Leave a Comment