Kemikleri adeta çelik gibi yapıyor! Hiç duymadığınız bu kalkan deposundan günde 3 tane yemek yetiyor…

Özellikle bu besinleri tüketerek kemik sağlığınızı bir adım öteye taşımanız mümkün.

KEMİK VE EKLEMLER İÇİN HANGİ BESİNLER ÖNEMLİDİR?

Kemiklerinizi ve uzantılarınızı yaşlanmayla birlikte gelen normal yaşlanma ve yıpranmadan korumak için bir bardak sütten daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Bu besinlerin tüketilmesi deposu günlük olarak almak, içindekilerinizi uzun süre bitirmek.

Kalsiyum: University of Toledo Medical Center’da ortopedi cerrahı olan Doktor Anthony Kouri, “Bu mineral yerleşimi birçok amaca hizmet eder, ancak güçlü kemikler için temeldir” diyor. “Vücutta doğal olarak tüketilmesinden gıda yoluyla tüketilmesi gereken bir besindir” diye ekliyor. Yetişkinlerin günlükleri 1.000 miligram kalkana gücü vardır.

D vitamini: Dr. Kouri, “Kalsiyumun emilmesi için gerekli ve bu vitaminden yoksun insan kemikleri çok yumuşak olabilir ve hatta uzunlarda şekil bozukluğu gelişebilir” diyor. D vitamini için tavsiye günde 600 IU’dur.

Kolajen: Hayvan dokusunda bulunan kollajen, insan vücudunda da en çok bulunan proteindir. Deride, kaslarda, kemiklerde ve tendonlarda bulunan ve eklem hareketlerini korumak ve artrit ağrısını iyileştirmek için üzerinde etkili bir besindir. Kollajen için günlük bir miktar miktar yoktur, ancak et yiyenler günlük olarak bol miktarda kolajen saklar.

C vitamini: Bağışıklığı güçlendiren bu besin, kollajen bulunmadığını başarıyor. Dr. Kouri, “Ayrıca, C vitamini kemik hücrelerini harekete geçiriyor ve D vitamininin kalkanı emmeye yarar” diyor. C vitamini tahminleri doğum ve gebelik tahminlerine göre 75 ila 120 miligram arasında değişkenler.

Omega-3’ler: Bu sağlıklı yağ asidinin toplanmasındaki kesintilerin düşürüldüğü kısımlar. Koşmak, akut inflamasyonun yaygın bir nedeni olduğundan, optimum düzeyde omega-3 tüketim ekleri kapsamlıdır. Bir günde incelemesi gereken omega-3 miktarı için kesin bir değer yoktur, ancak National Institute of Health, kadınlar için 1,1 gram ALA ve erkekler için 1,6 gram ALA.(alfa-linolenik asit—vücudunuzun kendi başına yapamadığı esansiyel bir yağ asidi ) önerin.

Magnezyum: Toplam bilginin yaklaşık yüzde 60’ı kemiklerde depolanır ve yeterince tüketilmemesi osteoporoza yol açabilir. D vitamininin aktif hale gelmesinde de önemli bir rol oynar.

K vitamini: Bu besin, kalkanın kemiğe olasılığı için bir mekik görevi görür, diye açıklar Kouri. Yetişkin hastalarının günde 120 mikrogram (mcg) K vitaminine ihtiyacı varken, kadınların 90 mcg’ye ihtiyacı vardır.

Neyse ki, bu besinleri elde etmek zor değildir. Faydalarından yararlanmak için bu beslenmenize dahil edin.

ZERDEÇAL

Bu canlı sarı, baharat, güçlü anti-inflamatuar büyümeye sahip olan kurkumin adı verilen bir bölgeyi içerir. Zerdeçal, eklemler, sağlık yararları açısından, hareketler ve hareketler, artrit ile yolcuların yükünü hafifletebileceğini düşündürmektedir. Omletten kahveye ve hatta sebzelere kadar her şeye zerdeçal istemek .

KEMİK SUYU

Kemik suyu, kemiklerin kaynatılmasıyla yapacağınızn, kollajen ve protein açısından zengindir. Çoğu insanın çorba veya soslar için bir temel olarak kullandığı bu besini hatta bazı kişiler sıcak çay gibi içmeyi tercih etmektedir.

.

Leave a Comment