Kılıçdaroğlu ertelemek zorunda kaldı: 6’lı masanın yükü yoğunlaştı! CHP’de seçimler için kullanım gereksinimi

CHP’de gelecek yıl gerçekleştirilecek seçimler için hazırlıklar sürüyor. Bir yandan Kılıçdaroğlu altılı masa görüşmeleriyle cumhurbaşkanlığı seçimleri için yönetimini sürdürürken bir yandan da milletvekili seçimlerinde aday olmayı düşünen il ve ilçe başkanlarının görevlerinden istifade istendi. Kılıçdaroğlu, çok konuşulan İngiltere ve ABD ziyaretlerinin ardından gerçekleştirmesi Almanya ziyaretini ise “altılı masanın görüşme ve çalışma yükünün yoğunluğu nedeniyle” erteledi. İşte partide alınan son kararlardan detaylar…

TÜM TEŞKİLATLARA GÖNDERİLDİ

Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren CHP’de, aday aday olacak il ve ilçe başkanları için önemli bir karar.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan Merkez Yönetim Kurulunda (MYK) 2023 yılı içinde yapılacak seçimlerde aday aday olmayı düşünen ve ilçe başkanlarıyla yönetim kurulu üyeleri için alınan karara ilişkin yazı tüm parti teşkilatlarına gönderildi.
Yazıda milletvekili aday aday olmak isteyen il başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belde başkanları ve belde yönetim kurulu üyeleri 5 Aralık-26 Aralık tarihleri ​​arasında görevlerinden istifadelerinin gerektiği bildirildi.

thumbs_b_c_c018436efe8a11bf10c1b04f41261445

Söz konusu yazıda, istifa dilekçelerinin bekletilmeden Genel Sekreterliğe sığınılması, istifa edenlerin yerine parti bırakma bilgileri olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapılmaması da istendi.

PAZAR GÜNÜ PM TOPLANACAK

CHP’de başta altılı masalarında toplantı gelinen nokta ve seçim hazırlıkları olmak üzere son siyasi gelişmelerin değerlendirileceği Parti Meclisi (PM) toplantısı hafta sonu yapılacak.

thumbs_b_c_7d7b892e6d780d12f5e32b8c24e24869

Gündemi daha sonra belirlenecek PM, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında 27 Kasım Pazar günü parti genel merkez toplanacak.

ALMANYA ZİYARETİNE ERTELEME

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun 23-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği Almanya’nın aralık ayına erteleneceği belirsiz.

Kılıçdaroğlu’nun Berlin, Frankfurt ve Münih’te gerçekleştireceği ziyaretin altılı masanın görüşme ve çalışma yükünün yoğunluğu nedeniyle ertelendiği öğrenildi.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Vatansever CHP'liler, CHP'ye sahip çıksın!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Vatansever CHP’liler, CHP’ye sahip çıksın!
Türkiye, Ayşenur Alkan'ağlıyor!  İlçede okullar tatil edildiTürkiye, Ayşenur Alkan’ağlıyor! İlçede okullar tatil edildi
Karkamış'a roket saldırısı!  2 kişi hayatını kaybettiKarkamış’a roket saldırısı! 2 kişi hayatını kaybetti

.

Leave a Comment