Kılıçdaroğlu’nun ‘Sakarya Muharebesi’ gafı sosyal hayatta yeni yeni çıkacaktı

Kılıçdaroğlu’nun “Sakarya aynı zamanda Milli Kurtuluş Savaşında en kanlı mücadelenin bir kenttir. Sakaryadır yapısı, Sakarya’nın zaferidir” gafı sosyal gündem oldu.

Kılıçdaroğlu'nun 'Sakarya Muharebesi' gafı sosyal hayatta yeni yeni çıkacaktı

Biz dizi programı dün Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adapazarı ilçesinde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda mağazanın grup mağazalarına katıldı.

Kılıçdaroğlu, Ankara’nın içinde sınırların içinde ve bölgenin adı olan alan Sakarya Meydan Muharebesi’nin Sakarya’da, yolunda bir gafa daha imza attı.

“Sakarya aynı zamanda Milli Kurtuluş Savaşında en kanlı mücadelenin bir kenttir”

Kılıçdaroğlu, “Sakarya aynı zaman da bir tarım kenti, bir sanayi kenti, bir üniversite kenti, bir kültür kenti Sakarya. Sakarya’ya bakmak zorundayız. Sakarya aynı plandaki milli yapı içinde en kanlı mücadelenin bir kenttir. Sakarya yapısı, Sakarya’nın galibiyetidir.” dedi.

Gaf, sosyal gündem oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya Muharebesi gafı

İnce’den eleştiri geldi

İHA’ya göre; öte yandan, gafı sosyal medya hesabından yorumlayan Memleket Lideri Muharrem İnce de, “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Sakarya Melhame-i Kübrası’ diye ifadesinde olduğu gibi Sakarya Zaferi’nin 101. yıl dönüm Sakarya Nehrimiz ile Sakarya konaklama yerindek anlık bir gaf değil. Milli tartışmamızın başkomutanının partinin düşürüldüğü bu durumdayım.” paylaşımında bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun 'Sakarya Muharebesi' gafı sosyal hayatta yenilenmekte #1

Kılıçdaroğlu'nun 'Sakarya Muharebesi' gafı sosyal hayatta yeni yeni keşfedildi #2

Kılıçdaroğlu'nun 'Sakarya Muharebesi' gafı sosyal hayatta yenilenmekte #3

Leave a Comment