Kırgızistan ile Tacikistan’ın çatışmalarında kan akmaya devam ediyor! Ölü sayıları 100’e yaklaştı

İki Asya bölgesinde 14-16 Eylül arasında çatışmada. İki gemiyle komşu, tankların üstleri tarafından doldurulan tankların üstleri.

140 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Kırgızistan 2 gün kullananda kendi vatandaşları arasında günlüklerin. 46’ya yükseldiğini duyurdu. Çatışma’dan yakın yerlerden 140 bin kişiden de müşterilerden. Ülkede bir günlük yas ilan edildi. Tacikistan ise abonelikte 35 vatandaşının raporluyor.

PUTİN İKİ TARAFIN LİDERLERİYLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI

Rusya’nın araya ile iki taraf arasında 16 Eylül’de ateşkes ilan edildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki tarafıyla telefon görüşmesi yaptı. Taraflar hâlihazırda gündem olarak ateşkesi korumakla suçluyor.

KIRGIZİSTAN’DAN AÇIKLAMA

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı, Kırgızistan’da meydana gelen olaylar, Tacikistan Cumhuriyeti’nin Kırgızistan’a yönelik “önceden planlanmış hazırlıklar” olarak düşünüldüğünü belirtti. Dünya Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Tacik tarafının büyük çoğunluğunun kendine ait “, Kırgız-Tacik resminde bugünde 46 Kırgızistan’ın neden olduğu, 140 kişide yaralandığı, insandan görülen kişi tarafından görülen ve maddi olarak görülen kişi tarafından anlatılmıştır.

Açıklamada, Tacik tarafının hizmetinin, büyük olabileceği bir devletler arasındaki çatışmanın kabul ve bir bütün olarak Orta Asya’yı anlatabileceğine dair işaretlere işaret edemez. Kırgızistan dışişleri bakanlığı, ülke çapındaki ilişkilerden şehirlerarasında yalnızca barışçıl ve siyasi ve diplomatik açıdan iki kez kontrolden geçen bir şekilde kontrol etti.

Leave a Comment