Komşusunu darp etmişti… Halil Sezai’ye mahkemeden kötü haber

Kuruluş Tarihi: 24 Kasım 2022 14:32

TUZLA’da sahne aldığı mekanda komşusu Hüseyin Meriç’e yönelik Sözlü sözler nedeniyle yargılanan Halil Sezai hakkında mahkeme kararının açıklandı. Halil Sezai’nin ilk duruşmasında ‘Hakaret’ suçundan 4 ay 25 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Anadolu 33. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Halil Sezai Paracıkoğlu ve Hüseyin Meriç katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

“AMACIM HAKARET ETMEK DEĞİLDİ”

Sanık Halil Sezai savunmasında, “Olay tarihinde bir konserim vardı. Konsere gitmeden önce gelen dinleyicilerle kısa bir konuşma gösterirler. O günde dinleyicilerle konuşma yaptım. Müşteki ile aramızda önceki bir olaydan kaynaklı husumet bulunuyor. boş ver abi’ şeklinde konuştu. Bende dinleyicime cevap verdim. Amacım hakaret etmek değildi. Suçsuzum beraatimi talep ederim” dedi. Duruşmada söz verilen Hüseyin Meriç, “Sanık bu olaydan önce de bana yönelik sosyal medya üzerinden bazı suçlar oldu. Ben bu olayı çevremden alırsınız. Sanıktan şikayetçiyim” şeklinde konuştu. Kararını mahkeme Halil Sezai hakkında ‘Hakaret’ suçundan 4 ay 25 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BİZ BU DURUMLARA ALIŞTIK”

Duruşma sonrasında açıklama yapan Halil Sezai, “1 sene önce konserde bir konuşmamdan dolayı ‘hakaret’ davası açıldı. Dava oluyor.Gelip alıyoruz işte.Aslında çok fazla şey söylemek istiyorum ama bana yasak var,söyleyemiyorum.Araştırmanızı tavsiye ediyorum.Bu insan kimdir.Normal şartlar basit alelade bir komşu olarak sınırlandırılmamış bu İranlı iş adamının kimlerle üstlendiği,aile hayatı,nasıl bir insan olduğu, aslında ne kadar yansıtıldığı, tam tersi bir insan olduğunu araştırın lütfen. Ben zamanını açıklayacağından zaten” dedi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kaçak İddianamede, Halil Sezai’nin darp ettiği komşusu Hüseyin Meriç’e yönelik söylenen sözler nedeniyle ‘alenen hakaret’ suçundan 3 ay 15 idam 2 yıl 4 aya kadar hapishanelerle cezalandırılması talep edildi.

.

Leave a Comment