Konya’daki hayvan barında bir skandal daha

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağında bir memurun elindeki kürekle bir köpeğin başına vurarak öldürdüğü anlara ait görüntünün ardından yeni bir skandal daha yaşandı. Barınak ön barınağa ait bir aracın önünü kesen hayvanseverler, ağzı açık ağ poşetin içine konulmuş kedileri kurtardı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bir memurun elindeki kürekle bir köpeğe vurarak öldürdüğü görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırdı.

ŞUBE MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Görüntülerin sosyal ortamlarında gündem değerlendirmesinin ardından AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nden olayla ilgili açıklama yapıldı. AKP’li belediye tüyler ürperten katliamla ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü’nün görevinden alındığını duyurdu.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı belge ise, ilgili hükümlerle ilgili soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı.

Öte yandan Türkiye’nin dört bir yanında hayvanseverler barınak ölümlerin önüne geçen katliama tepki gösterildi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı barınak çevresi barınağa ait bir aracın önünü kesen hayvanseverler bir şok daha yaşadı.

KEDİLER AĞZI BAĞLI POŞETTEN ÇIKTI

Barınağa ait aracın arka kısmında ağzının içinde ağ poşetlerinin içinde birçok kedi olduğunu fark eden hayvanseverler kedileri indirerek kurtardı. O anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan bir hayvansever, “poşetin içine koyduğular kedileri. Allah belanızı versin” sözleriyle sitemde bulundu. O anlarda ise bazı hayvanseverlerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

AVUKATLAR ŞÜPHELİLERİ SAVUNMAK İSTEMEDİ

Öte yandan hayvanlara işkence yaptıkları suçlamaları gözaltına alınan 2 şüpheli içinse yeni bir gelişme yaşandı. Konya Barosu avukatları, CMK sistemini kapatarak ceza hakimliğine sevk edilen şüphelileri savunmak istemedi.

Konya'da vahşet: Kürekle vura vura öldürdü İlginizi Çekebilir Konya’da vahşet: Kürekle vura vura öldürdü Konya'daki vahşete ünlülerden tepki yağdı İlginizi Çekebilir Konya’daki vahşete ünlülerden tepki yağdı

.

Leave a Comment