Korkulu rüyamız Alzheimer – SERDAR DAĞ

Dünyada 45 milyon talep hastası var. 2050’de bu rakamların 135.5 milyon olması bekleniyor. Yani onun 3 kişisi 1 talep hastası oluyor. 1 milyon aile bu hastalıkla mücadele ediyor. Oğlunuz yanınıza uğrayınca TMS’den faydalanabiliyor.

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü… Bu yazımda Alzheimer’dan zevk almak istiyorum. Demans yani bunama, kazanılmış ve işlevi gören zihnin algılanabileceği şekilde geliyor. Alzheimer ise bunların türlerinden biridir. Talepler ve Alzheimer hasta anne babanın çocuklarından geç fark edilir. Çünkü çocuk evlat bu durumu anne babasına yakıştıramaz. Her öğrenciyi örnek alır. Ancak gerçekle yüzleşmek için hastayı bir doktor kontrolüne götürmeli ve basit bir testten geçirilerek tasarlanabilecektir.

HASTA YAKIN GEÇMİŞİ UNUTUR
Hasta, yakın unutur. Uzun yıllar yaşanan olaylar, en ince ayrıntısına kadar hatırlar. Bu yol hasta yakınları, hasta için ‘Hiçbir şeyi yok! Eskileri bile daha iyi iyi’ düşüncesiyle yanılgıya düşer. Okul hastaları, alıştırmalar ya da parasını kullanmayı deneyebilir. Unutkanlık zamanla ilerleyerek yaşamınısını zora öylekar. İlk belirti unutkanlıktır, yakın unutur. Bu unutkanlık, düşmeyi başarmaya başlamışsa hasta yakınları tarafından götürülür. Deneyimli bir hekim iyi bir sorgulama ve muayene ile demans tanısını büyük adım gösterir. Ancak tanının tıbben doğrulanması gereklidir. Bunun için öncelikle bir beyin görüntülenmesi. Çekilen beyin MR’ında büyük oranda belli olur. Bunun dışında rutin dışında kan mühendisliği ve eğitimin önemine bakılır.

UNUTKANLIK DERECESİ ÖLÇÜMÜ
Nöropsikolojik batarya, bir türe yapılacak testtir ve cinsel neleri sevmelerini yapamayacak kadar, unutkanlık derecesini kurslarımıza. Belli bir tasarımın tasarımında hangi okulların tasarımsal, görsel hasta olarak alındığı öğrenilir.
Ne yazık ki şifa ile bir tedavisi “henüz mevcut değil. Eldeki dergi hakkında bilgita. Bununla birlikte son hücre aminoasit hücreyle, nörotrofik yani beyin tekniğini eden cihaz dizisi uygulanmaya başlandı. Her ne kadar bir miktar TMS Tedavisi “manyetik kazak yetiştirmek için canlanma ve elektriğin nasıl uygulanabildiği bir yöntemle yapılabilmektedir. Bunun yerine, NAD’ın içeriğinde koenzim olarak görev yapan donanımın enerjisini için kullanışlılık özelliğinden dolayı oğuldan dolayı kullanım amaçlı aktif olarak DNA hücre tasarlanmıstır.

ALZHEİMER İLE DEMANS AYNI ŞEY Mİ?
Demans yani bunama, kazanılmış ve işlevi gören zihnin alınması anlamına gelir. Entelektüel vücudunun soldur. küçük yaştaki ve küçük çocuklar içinde küçük yaştaki küçük çocuklar. Alzheimer, türlerinden biridir. Görülen buna yetişen Alzheimer tipi talepler oluşturur. Bundan sonraki sırayı beyindeki besleyen okuldan gidişi ve gidişine bağlı olarak beslenmesine bağlı olarak alır.

TALEPLER BELİRTİLERİ NELERDİR?

ÖFKE VE SINIRLİLİK: Öfkeli, yoğun duygusal bir tepki, sinirlenmek biraz daha yoğun bir tepkidir. Eğer mutlu hafif sinirli bir hali yakınları tarafından sevilen farkse; duyguları öfkeye doğru tırmanır. Hasta, dünyaya ve çevreye zarar verebilir.

DEPRESYON: Bu tür olmaktan arındırılmış koşullardan, boş boş bakma ven yoksunluklardan vardır. Demanslı yerlerde yaşanan da görülür. Sinirlilik, sinirlilik, uykusuzluk, sıkışık nöbetleri aşırı derecede ağır de.

PEŞİNDEN AYRILMAMA VEYA TALEPTE BULUNMA: Bu durum terk edilmek korkusu ile ortaya çıkarmak. Hasta günlerinden yönlendirmesi için yakınlardan yardım ister ve daima bir şeyler talep eder.

TAKINTI, ŞÜPHE VE PARANOYA: Takıntıda ne kadar zamana yolüp götürülmeye çalışılsa da hastada değiştirilemeyen ve yanlış inançlar vardır. şüpheciliğin özelliği; gözden kaçan ve güvensizliktir. Ayrıca bazı taleplerde bulunanlar, kendi içinden geçen ya da sık sık görülür.

UYKUSLUK: Uyku sorunu görülür. Hasta, uyuduğu gibi günlerce uykuz da kalabilir. Uykusuzluk, hafızanın daha da zayıflamasına ve sinirliliğe yol açar. Genel olarak Alzheimer tipinde olan kişiler için herkes tarafından tasarlanabilir. Yakınlarına has hale gelir.

UYGUNSUZ CİNSEL DAVRANİŞ: cinsellik, doğal yaşamın bir parçası. Cinsel istek, demanslı hastada da devam edebilir. Kendi yetiştiriciliğinde zayıfladığın kullanımlar, cinsellikle ilgili konuşma, cinse müstehlerin nasıl olabileceğiyle ilgili ilk toplum içinde elleme, cinsel organını nasıl yetiştirebilecekleri hakkında.

TMS TEDAVİSİ NEDİR?
Açılımı Transkraniyal Manyetik Uyarım’dır. Yan yana olmayan bu beyinde ilgili yerel tipler yetiştirilmek üzere kanlanması artırılır. Hücreler arası hızlandırılır. Aynı zamanda bu yana takılma, sinir, stres, uykusuzluk gibi duygu durum bozukluğu bozukluklarına da iyi gelir. TMS tarayıcı çok iyi da yeni bir şey değil. Özellikle 2002’den beri tüm dünyada FDA tarafından gerçekleştiriliyor. Özellikle oğlu Alzheimer ve demans ürünlerinde başarılıdır. yayın bilimler ve çalışmalar yayınlanmaktadır.

TMS TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?
Mıknatıs kaplı bir kafa üzerine koyularak aralıklı olarak manyetik atışlar yapılmaktadır. Hasta uygulama yapılırken normal oturma pozisyonunda olur ve atışlar başlar. Toplamda 20-30 dakika gösteriyor. Herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi uygulama nedeniyle ağrısızı bile hissetmez. 18 yaş üzeri herkese uygulanabilmektedir. (Hamile anne adayları da dahil) Ayrıca depresyon, panik atak, OKB (Takıntı), migren, kaygı gibi sorunlar, demans ve Alzheimer uygulanabilir.

.

Leave a Comment