KPMG’nin Frankfurt ofislerinde savcı, müfettiş ve polis tarafından arama yapıldı

Uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı KPMG‘nin Frankfurt ofislerinde, Almanya’da büyük büyük sahtekarlığı skandalı olarak” cum-ex soruşturması yapıldı.

Köln Savcılığı tarafından, Cum-Ex skandalı soruşturması kapsamında savcılar vergi müfettişleri ve KP’deki polislerin ziyaretlerinde 60 aracılığıyla KP’den geçenler tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bloomberg HT’de yer alan tuhafiye göre, Köln Savcılığı, söz konusu incelemede araştırmak, anketle ilgili anketle ilgili anketler hakkında inceleme.

31 Ağustos’ta merkezi New York’ta bulunan Amerikan yatırım bankası JPMorgan Chase & Co’nun Frankfurt ofisleri arandı.

Almanlar, KPMG ofislerinde cum-ex işlemlerine yönelik yönelimlerinde hedeflemektedir. Daha önce şirkette avukat ve vergi ev olarak görev yapan 5 kişi de arama yaptı.

KPMG ise, satışa yönelik, Alman yolundan tam iş Dünyası raporlarız.

Almanya’da “tarihinin en büyük vergi sahtekarlığı skandalı” “Cum-ex soruşturmasında, rastlantı bankacılar olmak gibi bir şeylıten ve avukatların sistem olarak devlet olarak, hiç ödemeleri için ödemeleri için karmaşık ortaklıklarına işaret ettikleri attıklarında ortaya çıkarılmıştı.

kullanıcı ceza savunma avukatlarından Gerhard Stratejisişubatta Başbakan Olaf Okulu ve eski Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher’ı Cum-ex skandalında vergi kaçakçılığına yardım ve yataklık etmekle suçla suç duyurusunda bulunma, iki SPD’li itfaiyeyi 2016’da Hamburg’un Warburg Bankas’ının itibarı ile ilgili itibarsız devlet hazinesinden 47 milyonluk vergi iadesini değerlendirmeden geri alınmamasıyla suçlanmıştı.

Alman basınında da Scholz’un, Warburg Bankası ortaklarından Hıristiyan Olearis ile çok kez görüştüğü ve tavsiyelerde bulunduğu, Warburg Bankası’nın ise SPD’ye 2017’de 45 bin eurodan fazla değer ifade ettiği ifade edilmişti.

Scholz 19 Ağustos’ta Hamburg Eyaleti Araştırma Komisyonu’nda Meclisinin skandala sorularını yanıtlamıştı.

Alman vergiler hazineler olduğunu belirtiyor. Almanneye göre göre, soruşturmada yaklaşık 100 bankayı ve en az 1.000 belkiyi kapsıyor.

Leave a Comment