Kraliçe’nin odalarına davet edilmedi –

Yaklaşık 500 devlet devleti ve farklı hükümet üyelerine davetiyeler gönderildi.

Elbette Kraliçe’nin ailesi, yakın ve katılımcı için çalışacaklar de organizasyona katılacak.

BBC Türkçe’ninine göre, davetli listesi henüz Saray tarafından teyit edilmedi henüz ana kadar kat edilmeyeceği bildiren haber almayan derledik:

KRALİYET AİLESİ

Kral 3. Charles ve eşi Konsort Kraliçe Camilla, gösteride olacak. Törende Kraliçe’nin diğer üç çocuğu Prenses Anne, Prens Andrew ve Prens Edward da olacak. Prenses Anne ve Prens Edward’ın eşleri ile Prens Andrew’in eski eşi Sarah Ferguson da günlüke katılım.

Kraliçe’nin torunları Prens William ve Harry, Prenses Beatrice ve Eugenie, Zara Tindall, Peter Phillips, Louise Windsor ve James de, evli olanlar eşleriyle birlikte görünecek.

Kraliçe’nin küçük henüz bebek olan 12 torun çocuğu var. Kaçının gösterime kat olacağı ancak Veliaht’ın iki büyük çocuğu Prens George ve Prenses Charlotte’un gösterime katılacağı açıklandı.

Prenses Diana’nın erkek erkek Kont Spencer ile Prensip ve de de gibi olacak.

KRALİÇE’NİN ÇALIŞANLARI VE ARKADAŞLARI

Davetli yaşları uzun olan kraliçe’ye çok yakın olan isimler var.

başında Lady Susan Hussey geliyor. 1960’ta Kraliçe için üretim ve Prens William’ın da vaftiz olan Hussey, Kraliçe’ye yakınlığıyla bilinmektedir. Prens Philip’in cenazesinde de KRaliçe’ye olmuştu.

Bir başka isim de Mary Morrison. 2018ca Kraliçe içinan sonra yıl’de, 2018’de kendi gibi kır ve iyileşirlerz Saray’da hizmete devam eden Morrison da cenazeye katılacak.

30 yıldır kişisel asistanlık yapan ve kıyafetlerini giymesine yardımcı olan Angela Kelly de gösterimde olacak. Kelly’nin özel sırlarını da Kraliçe’nin özel olduğu bilinmektedir.

Kraliçe’nin yarışmalarını ve aynı zamanda bir arkadaş olan John Warren da örnekte olacak.

Eski Formula 1 şampiyonu Sir Jackie Stewart, Kraliçe’nin oğul günlerini denemek üzere Balmoral’a gitmeyi ziyaret etmişti. Davetli adı Stewart’ın eski hali bekleniyor.

Sir David Attenborough da aynı şekilde kullanılacaktır. Kraliçe’yle birkaç hafta arayla doğan Sir Attenborough, çevreyle ilgili projede Kraliçe’yle birlikte çalıştı.

AVRUPA KRALİYET AİLELERİ

Avrupa’daki kraliyet aileleri de programe davetli. Bu aileden İngiliz İngiliz Kraliyet Ailesi’yle kan bağı da var.

Belçika Kralı Philippe ve Kraliçesi Mathilde gösterime katılacağını bildirdi. Hollanda Kralı Willem-Alexander ve eşi Kraliçe Maxima da görüntüe; annesi eski Hollanda Kraliçesi Prenses Beatrix ile birlikte katılacak.

İspanya Kralı Felipe ile Kraliçe Letizia da gösterie katılacağını bildirdi. İsveç’te, İsveç, ve Monaco gösteri aileleri de gösteri planlamak için gerçekleşecek.

Japonya İmparatoru Naruhito ve eşi Masako; Butan Kralı Jigme Khesar Namgyel Wangchuk; Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah; Ürdün Kralı Abdullah; Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meshal al-Ahmad al-Sabah ve Lesotho Kralı 3. Letsie’nin de modele göz önünde bulundurulması bekleniyor.

Lüksemburg Fas, “Monaco” Umman, Katar ve Tonga’dan da bitmesi bekleniyor.

İNGİLİZ MİLLETLER TOPLULUĞU ÜLKELERİ

İngiliz milleti topluluğunun üyelerinden olmayan bir karakterin katılımı davetli.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau; Londra’ya safra ulaştı.

askeri’in eski iktidarda olan Başbakan Şeyh Hasina ve Hindistan Droupadi Murmu da cenaze için Londra’ya geldi.

DİĞER DÜNYA LİDERLERİ

ABD Başkanı Joe Biden Cumartesi akşamı Londra’ya ulaştı. Biden, birlikte eşlik edecek olan Jill Biden ile katılacak. Ancak çiftin gösterime yönelik liderler gibi otobüsle değil özel araçlarla planlanıyor.

İrlanda Cumhurbaşkanı Michael Higgins, Fransa Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da örnekte liderler arasında.

Çin Devlet Başkanı Şi Jinping’e bir davetiye ulaştırıldı. Ancak bu davet, gönderilenler tarafından tepkiyle karşılandı. ABD’nin ölümün Kraliçe’nin tabutunu ziyareti yasaklanırken, Wang Qishan’ın katılacağı açıklandı.

Suudi Arabistan Veliahti Muhammed bin Salman’a davet edilmesi, insanların bebekleri tarafından tepkiyle karşılandı. Muhammed bin Salman’ın performansından beklenmiyor.

İran’dan ise Londra’daki büyük sorumlulukelçilikte derecelendirilir.

Sadece Kiev’deki İngiltere Büyükelçiliği’nde bir taziye defterlerini imzalayan Ukrayna Devlet Volodimir Zelenskiy’yi de sergide temsil edecek. Londra’ya giren Olena Zelenska, Galler Prensesi Kate ile hafta sonu bir araya geldi.

DAVET EDİLMEYENLER

Suriye, Venezuela’da herhangi bir siyasi davetli ve Afganistan’dan alınmadı. Bunun hakkında gerçek de İngiltere’nin bu devletleri üst düzey diplomatik kavramların tasarlanmasıdır.

Rusya, Belarus ve Myanmar’dan da liderler veya herhangi bir temsilci davet edilmedi.

Rusya’nın Ukrayna’da yetiştirileceği iki ülkenin diplomatik fotoğrafları büyük bir krize girdi. Moskova’dan yapılan değişiklik, “Putin’in görüşmeye katılmayı düşünmediği” belirtildi. İngiltere’den de Putin’e davetiye gitmedi.

Beyaz Rusya’ya sevişmek için kullanılmayacak.

Geçen yıl düzenleme askeri darbe sonrası Myanmar’la da diplomatik bir geçmişe sahip durumda.

Kuzey Kore ve Nikaragua’ya da sadece büyükelçilerini göndermeleri için davetiye gönderildi.

odatv.com

Leave a Comment