Kredi kartı kullananlara kritik uyarı! Hemen hesabı kontrol edin! İptal olabilir, son tarih 31 Aralık

Ekonomi yorumcusu İslam Memiş’ten kredi kartı kullanıcılarına kritik bir uyarı geldi. Kredi kartı kullananları bir konuda önemle uyaran Memiş, harcamalarında kredi kartı kullanan kişinin bu harcamalarından daha sonra kullanabilmek için puan topladıklarını hatırlattı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en kritik nokta yıl sonundaki hesap hareketlerinin kontrol edilmesi.

Milyonlarca sahibinin kullandığı kredi kartlarından yapılan harcamalarla ilgili İslam Memiş’in içerdiği önemli bilgiler yıl sonundaki kart kullanıcılarının kullanımlarını kullanıyor. Harcamalarında kredi kartı kullanan kullanıcı bu harcamalarından daha sonra kullanabilmek için topladıkları puanları ancak bu puanları kullanmak için belirli bir süre verildiğini hatırlattı. Aynı hesap zamanlama harcamaları ile ilgili de kredi kartı kullanıcılarına uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

HESABINIZI MUTLAKA KONTROL EDİN

Yıl sonu yaklaşırken İslam Memiş’ten kredi kartı kullanıcılarına önemli tavsiyeler geldi. Uzman isim, bankaların hesap ücretlerini kredi kartlarından doğrudan çekebileceğini belirtti ve yıllık bankanın hesap hareketlerinin kontrol edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Bu içeriğin ilgili ayrıntılı açıklamasını yapan Memiş, ‘Yıl sonu yaklaşan malum. Bu süreçte şunu da kontrol edin, sizin için iyi olur. Yıllık bankanın hesap hareketlerini kontrol edebilir. Sizden habersiz, haksız yere kesilmiş hesap masrafı var mı? Otomatik çalıştırmanın iptal edilmesi istenen bir uygulama veya ödeme var mı? Gereksiz ödemeleriniz var mı? Bunun için mutlaka yıllık olarak banka hesap hareketlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor.’ dedi.

‘BİR TÜKETİCİ OLARAK KENDİNİZİ KORUYUN’

Hesap ücreti kesiminin habersiz bir şekilde kesilebilmesini aktaran Memiş, ‘Hesap kesim maliyetleri altı aylıklar, aylıklar, yıllıklar olarak kesilen, direkt uçuşlardan kesilen bu ücretlere karşı eğer yanlışsa, yanlış ödemeler durumundan sonraki aşamalarda hemen müdahale edebilir. Bu yükümlü ile ilgili hemen bankanızla gönderi yapacak ve bankanızı uyaracak ve kendinizi bir kullanıcı olarak koruyacaksınız.’ ifadelerine yer verdi.

BİRİKMİŞ PUANLAR YIL SOUNDA İPTAL OLABİLİYOR

Bunun yanı sıra kredi kartında alışveriş yaptıkça puan toplama özelliği olduğunu da hatırlatan İslam Memiş, bu puanların kullanılması için verilen bir süre olduğunu da ekledi. Bu geride kalan kredi kartı ve ATM kartlarında puan biriktirme özelliği olan kartlarda 31 Aralık 2022 tarihinde bu birikmiş puanların iptal edilebileceğini vurguladı ve kart kullanıcılarının bunu da mutlaka kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

Leave a Comment