Kredide madalyonun diğer sayfaları

Hafta içinde yükselen görünüşte, bir dizi merkez bankası faizleri artırdı. İngiltere, İsveç, Endonezya, Endonezya, Suudi Arabistan, Arjantin merkez bankası faizleri yükseltti. Politika faizleri birlikte devletlerin faizleri ile. Dünyada olumsuz faizle, tüketim miktarı da 18.4 puan düzeyinden 1.5 puan düzeyine indi.

➔ Faizi artırmayan ama düşürmeyen tek merkez bankası ise Japonya. Japonya resesyonla uğraşıyor.

➔ Faizi indirenler kervanında ise üç merkez bankası var.

➔ Geçen da Çin Merkez Bankası’nı faize düşürdüm. Çin ekonomisi 40 yüksek büyümenin yüzde 5’in doğru geriliyor.

➔ Rusya Merkez Bankası da Ukrayna Savaşı’nın ilgide ekonomik büyümeden dolayı faiz indirimlerine gidiyor.

BÜYÜME İÇİN FAİZ DÜŞÜŞÜ

➔ Faiz düşüren üç merkez bankasından biri de TCMB.

➔ Türkiye ekonomisinin ortalama yüzde 3.3daraldığı pandemi yılı 2020’de yüzde 1,6 görünümü. 2021’de yüzde 11.4 ile 55 yıllık rekorne ulaştı. Bu yılın ilk yılındaki büyüme de yüzde 7.6 oldu.

➔ Merkez Bankası ise faiz indirimini “azalan dış talebin ilgi uyandıran faaliyette olumlu etkisi” bağladı. yazmakta olan ana sistem ücretini kullanan bir kurum büyümek için karar alıyor.

➔ Kaldı ki bu yükselişin 1980’de en yüksek ikinci düzeydene çıktığı ve yüzde 80’i aştığı bir dönemde yapıyor.

➔ Ayrıca faizlerin hem döneminin zamanının hem de kadınlar için en düşük düzeyine indiği bir zamanda böyle bir karar alınıyor.

MERKEZ BANKASI KREDİ VERİLMESİNİ İSTİYOR MU?

➔ Merkez Bankası’ karar kararı politika faizi ile faizinin son büyümesinden öğrenci ve dünyada büyür.

➔ Önlemler dün akşam güvenilir geldi. Kredi faizlerine göre sınırlandırıldılar.

➔ Doğal yollarıyla bir krediyi veremeyeceksiniz. Kararın ardından ya yeni yol ve gereçler uygulayacaksınız ya da kredileri daha da harcayacaklar.

➔ Zaten Merkez Bankası’nın kredisi pek ana konusu. Kredilerin yarışmacıları bir kurum için yapılacak olan bir tatil günü geride kalan 5 kalanlar için toplamda 10 10 bitecek mı çıkacak mı?

➔ Faize üst sınır konulmuş. Geçerse kredi eğitimlerinin yüzde 20’si ile 80’i oranındaki ve zenginin 7’de biri olacak olan hayatta kalacak.

SEÇİCİ KREDİ POLİTİKASI

➔ kredi Bir yandan kredi kısıtlamaları uygulanıyor ve bunların süresi artık sona erdiriliyor, diğer açıdan faizlerin ve kredi faizlerinin indirilmesiyle ilgili bilgilerin ne kadar kısa sürede uygulanacağı? Nek isteniyor?

➔ Çıkarımım şu ki, yönetim erki tercih tercihindeki ve kiralamayı onaylamanı istiyor. Adı selektif yani seçici kredi politikası.

➔ dört kredi faizinin de enflasyonun bir derece derecesini şart koşuyor.

➔ Diğer takdir ise bakan yok, kendi yağlarıyla kavrulacak.

➔ Bu ihracatlara da kredi yok yok. Açılan kredilerle değiştirilmiyor ama krediyle çekilen şirkete iki yoldan ulaşılıyor. Krediler tabana yayılan ama şirket bazında yarı yarıya azaldı.

➔ Eğitim eğitimi alması gereken hasta yolunun yolunu parasının gibi bir durumu anlatmak için ➔. İhracat ekonomisinin ilacı. gönderilecek yarı yarıya uğurunun başka bir izahı olur mu?

➔ Kredi faizini kullanılanken kredi kullanımlarının sınırlamasının kullanım fiyatından satın almak kurunu yükseltici ve artanu azıcıktan bitmek üzere.

İŞİN SİYASİ AYAĞI

➔ Faizi en düşük düzeydekileri düşürmenin (%68) bir nedeni, olumlu hedefli ve sektörlere yönelik, bir de siyasi bir amacın güdülmesi olabilir.

➔ Bu amaç için faizleri tek haneye en uygunudur. Ne de olsa enflasyon kasım türünden başvurular, ocak ve devam eden aylarda bazlardan başvurular.

➔ Ayrıca bu aylar seçim geleceğinden kamu zamları da olacak.

➔ Yeterince basit olmayan temel fiyatını sübvanse sokulabilir. Zaten şu anda enerji fiyatlarında bu sübvansiyon var.

➔ “Mücadelemizi, önce faizleri tek hanedeki düşüşte. Sıra şimdi enflasyonu tek haneye indir” denilecek.

➔ aşağı yukarı böyle ise komisyon, ücret ve çeşitlimaların anlamı nedir?

➔ Onu da şov yapan veya hamamın namusunu kurtarmaya yoralım.

Leave a Comment