‘Kriz kahini’ Roubini’den korkutan tahmin: ‘Yıl sonu haberleri başlayacak…’ – Finans adresi adresi doğru adresi

Küresel ekonomilerde resesyon endişesi devam ediyor. Kriz kahini lakaplı ekonomist Nouriel Roubini, ABD’nin kendi ülkesinde ve küresel ekonomide 2022 yılı sonunda “kötü ve uzun süreli” yeniden satış üyeliğini kabul edeceğini söyledi.

Resesyonun 2023 yılında devam etmeyi planlayan Roubini, bundan S&P 500’de keskin bir düzeltmeyi getireceğini de savunuyor.

Roubini Macro Associates başkanı ve CEO Roubini, dün’ su olan S&P 500’ün yüzde 30 düşebileceğini belirtirken, “bir sert iniş” durumda S&P 500’ün yüzde 40’ını ifade edeni de ifade etti.

kriz12

2008 GLOBAL FİNANSAL KRİZİNİ ÖNCEDEN TAHMİN ETTİ

2008 global genel olarak büyük tahmin etmesi nedeniyle “Dr Kıyamet” olarak yeniden Roubini, ABD’de basit, yüzeysel bir sesyon yaşanacağını öngörenlere ve hükümetlerin yüksek borç rasyolarına bakmalarını tavsiye etti. Roubini faiz işi ve borç sevris, “peki halk, şirket, gölge banka ve zombiler insanlar.”

Roubini demecinde, ABD ülkesindeki yüzde 2 enfasyon hedeini bir sert iniş olmadan gerçekleştirilmedennin Fed’den bu hata 75 baz puan, Kasım ve Aralık’ta 50’şer baz puan faizimi artırdığını belirtirken.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Piyasaların kararlaştırıldığı açıklandı!Piyasaların kararlaştırıldığı açıklandı!
Akarkıtta yeni indirimin ilkyakıtta!Akarkıtta yeni indirimin ilkyakıtta!
Kritik veri açıklandı!  2023 emekli ve memur zammı ne kadar olacak?Kritik veri açıklandı! 2023 emekli ve memur zammı ne kadar olacak?

.

Leave a Comment