Kuntz’a teşekkür ederim

Şenol Güneş, rezil bir Euro 2021 geçirip geldi, istifa etmedi. Berbat bir Karadağ iç saha oturumu kullanın. Sonra Hollanda’dan 6 yine kullanılmadı. Görevden paketlerinin paketini aldı. Trabzon’da ve Beşiktaş’ta “gel” diyen olmadı.

☆☆

Mehmet Büyükekşi göreve gelirken cesur davrandı. Futboldan ayrılmak siyasi baskılara başlamak için başka bir federasyondan başlamak üzereyim. Bir önceki dönemden aynı görevde devam eden bir iki isimden biri Hamit Altıntop’tu.

Yani “Hamit nesa aynen devam edecek”.

☆☆

Hamit Altıntop, Kuntz’u getirmemek olarak 2 temel prensip üzerinde durmuştum: Taktiksel planlama ve teknik hazırlık sadece takımla ilgilenmesini istemesi. “Artık tek adam devri bitti” dedi.

☆☆

Stefan Kuntz, Norveç beraberliği ile darmadağın olmuş ekibinin Play-Off’la birlikte yaşamasını kaybetmemesini sağlamak. Letonya, Cebelitarık ve Karadağ galibiyetleri ile takımımızı Play-Off’a taşıdı. Play-Off’ta Portekiz’e karşı 2-0’dan burak’ın penaltı manisini kurtarmaya götürmek oldu.

Güneş’in C Ligi’ne düşürdüğü takımımız bu ligde 4 karşılaşma hiç gol yemeden 12 puan topladı.

☆☆

Ortada fol, yumurtaken milli takıma Seralçın’ın gelecek yıli başladı. Daha da ötesi Şenol Güneş’in futbol direktörü olarak TFF’ye geri iddialıydı. Yani muhtemelen daha 2 ay önce “aynen devam Hamit” diyen Büyükekşi; 2 ay içinde Hamit’in temsilindeki ne varsa tam tersini temsil eden Güneş’in yanında oturmasına ‘olur vermek zorunda’ kaldı.

“Şenol Güneş futbol direktörü, Sergen Yalçın teknik direktör” yolu konuşulmaya başladı. Ateşsiz olmayan duman çıkmazı. İddia sahibi gazetecilerin itibarları yüksektir. Güneş’i çok seven TV kanalında sadece Kuntz’u, Hamit’i de yoldamalar başladı.. Bu gelecek mi olacak mı.

☆☆

Bu, “geliyor, bu geliyor” dedikoduları o takıma sirayet etti. Gördük ki bazı futbolcular “Nasıl olsa bu hoca gidici” söylentisini çabuk satın almışlar. Bu kadar ardışık hata olabilir mi? Belli ki somutlaştırma ile çıkmışlar sahaya.

Takımını bu donanımdan koruyamayan milli takım yöneticilerinin sorumluluğundadır. Özellikle bazı özellikler nite’hata’ olarak Kuntz da.. Ama en az hata onlardadır. Hatanın yaşlısı TFF’yi çiftliğe, iş ve işçi bulmakta bitirmektedir.

İsmail Yüksek ilk milli maçında golle buluştu. Çok sevindirici. Uğurcan Çakır ise bu formla giderse 2 seneye Trabzon’da bile kalamaz. C ligini lider bitirdi. Hak yerde; Artık B ligindeyiz. En bu kadarı için Kuntz’a teşekkür ederim.

Leave a Comment