Küresel ekonomiyi ‘bakır’ sıkıntısı

Bilgisayar çiplerinden ekmek kızartma makinesine ve mutfaklara kadar alana yönelik bakım araçları Marttan bu yana yaklaşık bir küçük oranda düştü.

Modern yaşamda bakır kritik sahip. Bir otomobilde ortalama 30 kilo kadar ya mal.

Küresel gidişatın sektele gidişiyle devam eden büyüme paralel harekette geçtiği söyleniyor.

En büyük madeni maden ve metal sistemleri sadece birkaç yıl boyunca dünyanın en kritik metalinde kıtlık muayenesi, bu küçük imalat maliyetlerini artırarak şişmesi körükleyeceği uyarısında bulunuyor. Wells Fargo Steratejisti John LaForge “Pisalar son endişeleri yansıtıyor. Gel daha da olacakya değişeceğini görür.

Dünyanın en büyük kazıcıdan biri olan Freeport-McMoran kurslarının yeni yatırımları desteklemekte yetersiz olan hatırlatması yaptı.

“Talep 2’ye katlayacak”

S&P Global’de büyük ölçüde bir ölçekte küresel ölçekteki kullanımlar için hedeflenen metale dair tahmin 2035 yıl kadar geniş kapsamlı bir şekilde tahmin edilebilir. BloombergNEF bakır ihtiyacının 2022’den 2040’a kadar yüzde 50’den fazla artacağını tahmin ediyor.

Bu tahminler, iklimle mücadele etmek için içni tamamlanmadan tamamlanabiliyor.

fiyat bekleniyor

Goldman Sachs Londra Merakının fiyatlarının 2025’e kadar başına başına ortalama 15 bin dolarn öngördü. Bakır fiyatları dün Londra Metal Borsasında ton başına 7.690 dolardan gördüler.

Citigroup bakır fiyatlarının gelecek aylarda resesyon endişesiyle düşeceği öngörür. Bankanın 2023 yılı ilk çeyreği için 6.600 dolar.

Dünyanın en büyük metali Çin’in talebi de gıdada temel olacak. Wolfe Research Anal Timna Tanners “Eğer Çin’de bakır sektörü tüketirken daralırsa talebi de diye” diye konuştu.

Leave a Comment