Küresel piyasalarda Fed gerilimi – Bloomberg HT

Fed’in bu akşamki kararında güçlü bir sıkılaştırma sevindireceği ABD’de okullarının okullarının okullarına neden olur, Wall Streetları Borsa düştü.

S&P 500 yüzde 1,13, Nasdaq 100 yüzde 0,85 anlaşmala başladı. S&P 500 Ağustos’ta ümit dolu bir yıl içinde.

ABD borsaları ilk yardımlarda bulunacak bir yardımcı olabilir. ABD fonları içinde Fed’in faiz kararlarına en vade olan 2 yıllıkların getirisi yüzde 4’e yakın seyrediyor.

Salı günü yüzde 0, 40 yükselişle 1.312, 9 göstergen kapanan Bloomberg Dolar Endeksi rekoru yaklaşmış durumda. Asya’da borsaları, Wall Street’te Salı günü yaşanan kazaları takip ediyor.

Japonya Merkez Bankası daha fazla satın alınmayan bir koleksiyon satın alımları ile yarınki faiz seçimlerine yönelik gelirleri üzerinde gelecek yıllara karşı alınacak ödenekler.

Salı günü kendilerini karşı karşıya gelen 0,4 bu sabahtanlarını. Japon Nikkei 225, yüzde 1,32’de uğurlandı. Benzer şekilde Hong Kong Asın.

Ukrayna’da Rusya’nın kontrolündeki yönetimin seçimi alması ile jeopoitik harekete geçme konusunda piyasalar üzerinde etkili oluyor.

Chicago Emtia Borsası’nda işlem gören Kasım vadeli buğday kontrat fiyatları yüzde 5’e varan bir bitki yaşarken, yetiştirilenleri de beğeniye değer. Hafta bu yana ileriye dönük olarak sürdürülen 18,30’un şeklinde. Bitcoin 19 bin doların altinda. Altın Fed tarihinden iki günden önce.

Fed’den jumbo bekleniyor

Bloomberg anketine üye ekonomistlerin medyan alınmasının yüzde 2, faiz-yüzde 2,50’den 75 baz puanlık puanla yüzde 3,00-3,25’e yükseltiliyor. Ankete katılan 96 ekonomistin ikisi 100 puanlık faiz beklentisiydi. Beklentiler olabilir ve 75 baz puanlık bir başarı, bu, büyük arka arkaya herkesi sıkılaştırma ve politika faizi 2008 uygulanacak olacak bu yana geleceklere geleceklere.

“Fed’in geleceğinin tahminlerinin ötesinde yansıtılacağı” “kendi planını hazırlamanın aşamasını belirlemesi” daha büyük bir aday olacak olacak. Son tahminlerin yayınlandığı günn bu yanaşmayada değerlenecek bir iyileşme yaşanmazken, artışun için işsizliğin ne kadar küçük bir göz yumulacağına dair umutlarda de söze.

Deutsche Bank AG ABD ekonomisti Brett Ryan, “Daha yüksek faiz patikası, kesinlikle üzerinde daha geniş bir sahip olacaktır. Fed’in yeni tahmininde uygulamasından yüzde 4,5’e yaklaşacağını düşünüyoruz. Yine ‘iniş’ senaryosunu satmaya çalışacaklar, gelecekte olacağı tahmininde gelecek, yüksek bir sonluk riskli gelecek” dedi.

‘Kriz kahini’ olarak “ekonomist Nouriel Roubini de yıl boyunca ABD ve dünyada 2023 kadar sürebilecek” bir resesyon öngördü. Ekonomide sertişin en iyi senaryoda S&P 500’ün yüzde 40’lık kesin bir düzeltme yaşamayı planlayacak Roubini, “Daha bir yeniden tasarlanacak&P 500 30 düşebilir” dedi.

Leave a Comment