Kuzey Kore lideri ilk kez kızıyla birlikte görüntülendi

Kuzey Kore lideri ilk kez kızıyla birlikte görüntülendi

İsminin Kim Chu-ae bildiğine inanılan küçük kız, ülkenin lideri olan babası ile birlikte balistik füze fırlatma tesisini gezdi.

Dünyanın dış en kapalı devletlerinden biri olan Kuzey Kore’de, Kim ve ailesi hakkında çok az şey biliniyor.

Ülkenin resmi haber ajansı olan KCNA tarafından açıklamalarda, baba kız füze test alanında el ele yürüyor.

Washington’da bir düşünce kuruluşu olan Stimson Merkezi’nde Kuzey Kore uzmanı olan Michael Madden, Chu-ae’nin 12 yaşında 13 yaşında olduğunu düşündüğünü söyledi.

Madden, bu fotoğraflarla Kim’in, “iktidardaki dördüncü nesli benim kanımdan gelecek” mesajını değerlendiriyor.

FOTOĞRAFLAR NE ANLAMA GELİYOR?

BBC’nin Seul rakibi Jean Mackenzie, bu fotoğrafların Kuzey Kore uzmanları arasında, ABD’yi vurma kapasitesi olduğu iddia edilen füze denemesinden daha çok ilgi uyandırıyor aktarıyor.

Mackenzie, bunun nedenini şöyle anlatıyor:

“Neden mi? Çünkü yıkıcı geleceğine ve nükleer silahla konuşmaya çok şey anlatıyor. Ya da en kısa sürede birkaç önemli soruyu akla getiriyor.

İlk olarak; Bu fotoğraflar, Chu-ae’nin babası halefi, ülkenin yeni lideri olarak belirlendiği anlamı mı geliyor? Bu çok mümkün. Bu bir aile hanedanı ve Kim bir gün ülkelerden bir tanesini elde etmek isteyecektir.

Peki neden bu kadar küçükken piyasaya sunuldu? Eğer onun yerini almak için tebrikler hazırlıyorsa, 38 yaşındaki liderin sağlık sorunu olabilir mi?

Üçüncü olarak da; bu fotoğrafların nükleer programı için neler söylüyor?

Bu kadar önemli bir füze denemesi sırasında gözün önüne çıkarılması, dünyaya ‘nükleer silahlar bir yere gitmeyecek, gelecek nesillerde de burada olacak’ mesajı…

Elon Musk anket açtı: Trump Twitter'a geri dönsün mü?

Elon Musk anket açtı: Trump Twitter’a geri dönsün mü?

.

Leave a Comment