Kuzey Kore’den silah iddiasına yalanlama: Rusya’ya silah satışı yapılmadı, ABD ağzını kapalı tutsun

ABD istihbaratında satın alınan belgelere alınanlar New Times, Rusya’nın Kuzey Kore‘den top mermisi ve roket satın almayı iddia etmiştim. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim raporunda bulundu. Rusya’nın Kuzey Kore‘den roket ve topçu mermisi alınmadan ifade eden kirdan tarafından yetiştirildiğine süt henüz bir silahların sözlerine eklenmişti.

Kuzey Kore'den silah satışına yalanlama: ''Rusya'ya silah satışı yapılmadı, ABD ağzını kapalı tutsun''

”İMAJIMIZI ZEDELEMEYİ AMAÇLIYORLAR”

Pyyang’ın Moskova’ya top mermisi ve roket sattığıkiki haberlere Kuzey Kore‘den yazan bir açıklama geldi. Milli Savunma Bakanlığı Teçhizat Bürosu Genel Direktör, yardımcı tarafından devlet kontrolünden Kore Merkezi Haber Ajansı’na (KCNA) yapılanlarının, ABD’nin asla iddiası doğru olmaması için, ” Rusya’ya daha önce ihtiyaç duyulmazken, kullanılmayacak ve olası planlamıyoruz. ABD’nin yayıldığı söylentinin nereden kaynaklandığı değil, yaygın olarak kullanılandelemeyi amaçladığınızı ifade etmek.

Kuzey Kore'den silah satışına yalanlama: ''Rusya'ya silah satışı yapılmadı, ABD ağzını kapalı tutsun''

”ABD’Yİ AĞZINI KAPALI TUTMASI KONUSUNDA UYARIYORUZ”

ABD’nin temel siyasi ve askeri hedeflerini için Kuzey Kore aleyhindeki dedikoduları düşüncesizce yaydığı saldırındığı konusunda, “ABD’yi hakkında hakkında pervasız tartışmadan vazgeçmesi ve ağzını kapalı tutma konusunda uyarıyoruz” den.

Kuzey Kore Rusya Politika Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment