Mağazalardakileri iPhone’a el koydular! Sebebi ise herkesi şaşırttı

Apple iPhone 12 ile birlikte iPhone kutularından şarj adaptörünü çekti. Aynı zamanda iPhone 11 kutularından da şarj adaptörlerini çalıştırma, önemli bir güncellemeye gitti. Bunun üzerine alınan bir karar olduğunu dile getiren teknoloji devi, bazı sahiplerinden olumlu bazı fiyatlarından de olumsuz tepkiler aldı. Brezilya’da ise işler Apple’ın istediği gibi gitmedi. Brezilya Adalet Bakanlığı, Apple’ın daha önce cihazla birlikte verilen şarj adaptörünü vererek sahiplerine zarar verebilecekleri kişilerde vardı ve Eylül ayındaki muhafazalarının iPhone satışlarından alınmasını azaltması. Ama durum artık farklı bir boyuta evrildi.

ELMA UYMAYINCA YÜZLERCE IPHONE’A EL KONULDU!

9to5Mac’in haberinde, Apple’ın milyon yol para cezalarıyla karşı karşıya kalmasına rağmen, hala bu gerekliliğe uymadığı bildirildi. Habere göre, şimdi Brezilyalı yetkililer önemli bir hamle daha yaptı ve Brezilya’nın başkenti Brasilia’daki farklı perakende mağazalarında bulunan bir iPhone’a el koydu.

Yetkililerin bu hamlesiyle Apple’ı, akıllı telefonların kutusundan çıkan şarj cihazıyla birlikte muhafazani gerekliliği yerel yasalara uymaya zorlamayı amaçladığı belirtildi. Ayrıca aile üyeleri, koruyucuların şarj cihazından çıkman tüm iPhone modellerinin yasaklanması bilgileri de verildi.

iPhone2

APPLE’DAN BREZİLYA HÜKÜMETİNE ÇAĞRI

iPhone’lara el konulduktan sonra Apple Brezilya, bir çağrıda bulunarak, hükümetten nihai bir sonuca ulaşana kadar ülkede akıllı telefon satışına izin verilmesini istedi. Şirket, Brezilya’da yapılan operasyona rağmen iPhone satmaya devam etmeyi de dile getirdi.

Şirketin nihai bir kararına kadar Brezilya’da iPhone satmaya devam etmesine izin veren Yargıç Diego Câmara Alves ise Apple’ın herhangi bir tüketiciyi kapsamadığı görüşlerinde. Hakim ayrıca Brezilyalı internet kullanıcısı “gücünü kullandığını” iddia ediyor. Apple ise yasal anlaşmazlığı kazanacağından emin.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürpriz gelişmeyi Elon Musk duyurduSürpriz gelişmeyi Elon Musk duyurdu
Ümit Özdağ'a Karkamış'ta protesto şoku!Ümit Özdağ’a Karkamış’ta protesto şoku!
'Falaka' davasında akıl almaz sözler!  'Fantezi amaçlı...'‘Falaka’ davasında akıl almaz sözler! ‘Fantezi amaçlı…’

.

Leave a Comment