Malezya Başbakanı İbrahim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini müşterilere dinletti

Malezya Başbakanı Enver İbrahim, başbakan olarak atanmasını tebrik etmek için bakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon konuşmasını görevlia dinletti.

Malezya’da 19 Kasım’da düzenlenen 15. genel seçimde, Enver İbrahim liderliğindeki Umut İttifakı seçimini önde bitirmişti.

Parlamentodaki 82 sandalyeye sahip olarak yarışın önde gelenleri Enver İbrahim, halka hitap ettiği sırada kendisini tebrik etmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuşmasını hizmetçiye dinletti.

Liderliğindeki yerleşim birimlerinin seçimlerdeki zaferi ve başbakan olarak atanması ile Enver İbrahim’i kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşlerini söyledi:

“Kabin listenizi oluşturma çabalarınızı başarıyla sonuçlanarak, hükümetinin bir önce göreve çıkmasını diliyorum. ise mükemmel ilişkilerimizi taçlandırdık.

Savunma sanayi, yerel paralarla ticaret, finans, eğitim, terörle mücadele ortamları büyük bir işbirliği potansiyeline sahibiz. Dost ve kardeş Malezya’yı, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği coğrafyasında önemli bir ortak olarak aktarma. Bu bağlamda işbirliğimizi ve dayanışmamızı uluslararası platformlarda da sürdürmemiz ortak menfaatimizedir.”

“Engin tecrübelerinden edindiklerini dört gözle bekliyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Enver İbrahim, “İlham vericisiniz ve zor zamanlarda iyi bir kardeşimiz olarak yanımızda oldunuz. Malezya ile Türkiye arasındaki ikili ekonomik, ticari ve kültürel ilişkilerimizi geliştirmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah’ın Türkiye ziyaretinde Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın misafirperverliğini duyduğu memnuniyeti kendisine ilettiğini aktaran İbrahim, “Ayrıca Kral Abdullah, ikili ilişkiler, ticari ilişkiler, askeri işbirliği, eğitim ve kültür alanını ziyaret etme Oluşumları de söyledi.Ben de kişisel olarak engin tecrübelerinizden, özellikle de hem uluslararası hem de terörizm tehdidini sürdürmeen terörle mücadele konusunda elde etmeyi dört gözle bekliyorum.” diye konuştu.

Hastanede yattığı 2018’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine verdiği desteği hatırlatan İbrahim, “Sayın Hükümdar, daha da fazlası gidecek, anlaşmalar ve mutabakatlar gerçekleştirdik. Bence bu iş birliklerini daha da geliştirme ve ülkelerimizin bu destek ve taahhütlerinden daha da fazla faydalanmasının süresi.” dedi.

İbrahim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendisini tebrik etmesinden mutluluk dile getirdi.

Görüşmenin sonunda İbrahim, hitap edeceği topluluğa Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesi hakkında bilgi vererek, destekleri için teşekkür ettiğini söyledi.

.

Leave a Comment