Maltepe’de tavuklarına saldıran sokak köpeğini tüfekle vurma

Bir şahıs, tavuklarına saldırması komşusunun köpeğine tüfekle vurdu. Olay yerine polis ekipleri geldin köpek vuran gözaltına alınırken yaralı köpek tedavisi için veterinere götürüldü.

Maltepe'de tavuklarına saldıran sokak köpeğini tüfekle vurma

İstanbul’un Maltepe ilçesi Büyükbakkalköy Mahallesi’nde off-road yarışçısı Nihat Keskin’e ait tamir atölyesinin hemen yanında barakası bulunan SK adlı şahsi, yükü ile sokak köpeğinin kümsteki tavuklarına saldırmadığı gerekçesiyle ateşledi.

Tüfek ile vurulduktan sonra yaralanan köpek çalılıklarının içine düştü.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

köpeklere vuran şahıslar gözaltına alındı

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken Yaralı köpek Maltepe Belediyesi’ne bağlı veterinerlik ekibi tarafından götürülerek götürüldü.


“Hayvanlarına zarar veriyor diye köpeğe ateş açtı”

Tamir atölyesinde çalışan Serdar Keskin,Dükkanimizi gectim. Dışarıya çıktığımda bir el silah sesi alacaksın. O esnada yan komşumuzun orada olduğunu evler için onun attığını düşündüm.

Kendi köpeğimle dışarı çıktığımda bu şahsı elinde tüfekle gezerken gördüm. Yanından geçişim sırasında elindeki tüfekle köpeği bir el daha ateş açtı. Muhtemelen kendi hayvanlarına zarar veriyor diye köpeğe ateş açtı. Olayda köpek yaralandı, idam edildi.” dedi.

İHA’nın haberine göre, SK emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Maltepe de tavuklarına saldıran sokak köpeğini tüfekle vur #1

Maltepe de tavuklarına saldıran sokak köpeğini tüfekle vurma #2

Leave a Comment