Mandalinaları beğenmedi, silahla korku saçtı! Emekli polis için karar verildi

oluşturulma Tarihi: Ekim 03, 2022 10:54

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki mandalinaları beğenmeyince çıkanda tartışılan kişiler Ömer Dönmez (41) ve Nuri Mutlu’yu (47) silahıyla ateş eden yaralayan emekli polis memuru Gürkan Erol’un (52) yargılandığı davada karar. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Erol’kastenu öldürmeye dava’ suçundan 8 yıl 4 ay ‘yaralama’ suçundanda 2 yıl 9 ay olmak toplam 11 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, 2017 yılında Gökdere pazar yerinde meydana geldi. Olay grupları 2 yıl önce emekli olan polis memuru Gürkan Erol, Ömer Dönmez’e ait tezgahtan mandalina aldı. Bir süre mandalinaları güzel Dönmez’e, iddiaya, “Bunları beğenmedim, mal sat” dedi. Dönmez ile aynı tezgahta satış yapan Nuri Mutlu da “Beğenmediysen, mandalina şeytan çok arkadaş var, çıktı al” konusunda yardım verince tartışma. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Gürkan Erol, üzerindeki ruhsatlı tabancasıyla pazarcılara açtı. Ömer Dönmez karnından ve ayaklarından, Nuri Mutlu ise vurularak yaralandı. Bu pazar yerinde devriye gezen Asayiş Müdürlüğü’ne bağlı sokak timleri, elinde silahla “Yanıma yaklaşmayınız, panik atak hastasıyım. Emniyetteki teslim edildikten sonra adliyeye çıkarılan Erol, çıkarıldığı tutuklandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘ÜZERİMDE 28 MERMİ VARDI, 5’İNİ KULLANDIM’

Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan, 2 yıl hapisten sonra tahliye edilen Gürkan Erol savunmasında, “O gün, pazardan mandalina almak istedim. Tezgahta duran satıcıya, ‘Mandalina almak istiyorum. Ön beğenlerden verir mi?’ ‘Veremem’ deyince ayrıldım.Bu sırada arkamdan, ‘Niye sırıtıyorsun?’ ‘Neden küfür ediyor?Ben emekli polis memuruyum’ diyor, cevap verdim. bana saldırı, sopa ile kafama vurmaya başladı. Nuri de bıçakla üzerime geldi.Sil isterahımı, doğru ateş etmekken; hayata tutunca tabanca ateşini aldı ve Ömer vurulup, yere düştü. Bu yanında Nuri de atak var’ Benden. Üzerime gelmeden gelen darbelerden ona meydana geldiim.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘BAĞIŞLA BİZİ DİYE YALVARDIM’

Müşteri olarak gelen Erol’un, tezgahlı olan mandalinaları satın almak için yanında bulacağını söyleyen Ömer Dönmez ise “Yere düşenleri silahla vurulmaya başladı. Yapma’ diye yalvarmaya başladı. Sanık’tan şikayet etmem.

Nuri Mutlu da şunları söyledi:

“Ömer’in arkadaşı olduğu zannediyordum. İkisinin arasında kalan dalaşı oldu. Tahta ile üzerinden üzerinden geçerek, önden gelen ölümden düşen mandalinaları toplamaya Ömer. ‘Bağışla bizi’ diye yalvardım.

class=”medyanet-inline-adv”>

Mandalinaları beğenmedi, silahla korku saçtı Emekli için karar verildi

KARAR ONANIRSA CEZAEVİNE GİRECEK

Davada kararsı görüldü. Mahkemede bulunan tutuksuz sanık Gürkan Erol, savunmasını tekrarlayarak, “İstem dışı tutularak ateşlenir. Bilerek, isteyerek, hazır kastıyla ateş etmeyi kesme” dedi. Dönmez ve Mutlu ise kuaförden yineledi. Mahkeme heyeti, Gürkan Erol’a’kasten 8 ay sonrayaralama’ suçundan yıl 4 ay, 2 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Müşteki sanık Ömer Dönmez’e, ‘basit yaralamaya teşebbüs’ ve ‘hakaret’ suçlarından 1120 lira para cezası verildi. Heyet, kesinleştirilmesini geri bıraktı. Karar, istinaf ile Yargıtay’nca da onırsa Gürkan Erol kalan cezasını çekmek için içine girecek.

.

Leave a Comment