Mardin’de şehit kızı Hülya, babası gibi güvenlik korucusu oldu

1993 yılında henüz 2 yaşında babasını PKK terörüne şehit veren Hülya Kandemir, babası gibi güvenlik korucusu oldu.

Mardin'de şehit kızı Hülya, babası gibi güvenlik korucusu oldu

Mardin’de yaşayan 1 çocuk annesi 31 yaşındaki Hülya Kandemir, gönüllü korucuyken 6 Ocak 1993’te PKK’nın saldırısında şehit düşen babası Cemil Kandemir’in izinden gidiyor…

4 yıllık güvenlik korucusu olarak görev yapan Kandemir, genel olarak operasyonlara ve yol uygulamalarına katıldıktan sonra, zamanını evde karşılama bekleyen 11 yaşındaki otizmli oğlu ile kalıyor. Kandemir’in yaptığı fedakarlık ile büyük takdir topluyor.

AA’nın haberine göre; Küçük görevinin beri bulunduğu güvenlikle ilgili alan hizmet hayal dünyalarını kurduğunu, 4 yıldır da vatan savunmasında görev almanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Kandemir, annelik ve vatan savunmasının en kutsal görevlerinin başında geldiğini ifade etti.

“Teröristlere karşı her zaman mücadelemize devam ediyoruz”

Kandemir, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Babam, ben 2 yaşında şehit oldu. Vatan hainleri teröristlere karşı her zaman mücadelemize devam etmeye devam ediyoruz. , bayrağımı da koruyanum. Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı götüreceğiz. Onlar için mücadele ediyorum.”

Mardin'de şehit kızı Hülya, babası gibi güvenlik korucusu #1 oldu

31 ilde 800 kadın güvenlik koruması var

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Hatice Turan ise Türkiye ortalama 31 ilde yaklaşık 800 kadın güvenlik korucusunun vatan savunmasında görev verdiğini anlattı.

Kadın korucuların, kadın asker ve polisler gibi azim ve özveriyle vatana sahip olduğunu vurgulayan Turan, “Evde anneler, vatan savunmasında ise üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Mardin’de şehit kızı Hülya, babası gibi güvenlik korucusu oldu VİDEO

“Çocuğuyla nasıl ilgileniyorsa, silah ve göreviyle de o şekilde ilgileniyor”

Bu kadının koruyucularından biri de Hülya Kandemir olduğunu ifade eden Turan, şunları kaydetti:

“Kadın korucularından Hülya, 4 yıl önce güvenlik korucusu oldu. Hülya Hanım’ın bir de otizmli çocuğu var. Çocuğuyla nasıl ilgileniyorsa, kullanım ve göreviyle o şekilde o şekilde ilgileniyor. Yol aramalarında, ev aramalarında aktif olarak görev yer alıyor. alırken ailelerden biri.

“Babasını sadece fotoğraflarda gördüğümüz bir korucumuz”

Daha 2 günlerinde terör örgütü tarafından babası şehit ediliyor. Daha babasını görmeden, bilmeden sadece fotoğraflarda gördüğümüz bir korucumuz. Vatanına olan görevi dört elle yerine çalışıyor. Babasının yolunda, baba izinde, şirket pabuç bırakmadan yürütme görevini yürütüyor.”

Leave a Comment