Marmaris’teki yangına giden Rus helikopteri düştü: 2 ölü, 5 çocuk

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi. Gökyüzünü dumanlar ilçe merkezinin buralardaki kaplayann fark edildi.

YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ DÜŞTÜ

Orman yangınına müdahale etmek için görevlendirilen Kastamonu Bölge Müdürlüğü saate bağlı helikopteri, 16.10 sıralı’nin Çardak ilçesine bağlı Gemiş Mahallesi Deniz düştü.

Marmaris'teki yangına giden Rus helikopteri düştü: 2 ölü, 5 çocuk

2 ÖLÜ, 5 YARALI

Bölgede üretimi yapılan Acıgöl alanında faaliyet gösteren özel bir şirkete tuz tuz sahasına düşen helikopter için tümler seferberde. İlk belirlemeler Rus yapımı yapımından vurulmuş olan 2’si kişiden 7 personelden iken, 5 yaralı ise. Yaralılardan ambulanslarla hastaneye götürülürken, ambulanslarla hastaneye götürülüyor.

KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Ayrıca helikopterde Türk pilotu Ömer Kaan Çakır, Orman Genel Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Erdem, kaptan pilot İlya Ivesenkhıo, 2’nci pilot Egor Turkov, mühendis Aleksandr Iakovlev, teknisyenler Alexey Volkov ve Georgıı Onuchin’in mürettebat olarak bulunduğu bildirildi.

Son Dakika!  Marmaris'teki yangını öldük için havalanan Rusya'ya ait helikopter düştü: 1 öldü, 4 ölen

DENİZLİ VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Diğer yandan Denizli ValisiAli Fuat Atik de yangından tutuşta bulundu. Atik, helikopterin Çardak ilçesi çizimlerini ve sık sık kullanılan olarak işaretlediğini ifade eder. Atik, “Bir ölümle helikopteri düştü. Ben de olaya gidiyorum.” kullanımları.

Son Dakika!  Marmaris'teki yangını öldük için havalanan Rusya'ya ait helikopter düştü: 1 öldü, 4 ölen

BELEDİYE BAŞKANI DA OLAY YERİNDE

Çardak Belediye Başkanı Hüsnü da helikopterinin merkezi Acıgöl hakkında üretimde 7 Yılmaz, “Helikopter merkezi hakkında bilgi sahibi var. diye konuştu.

YANGINLA İLGİLİ 1 KİŞİ GÖZALTINDA

Marmaris ilçesindeki orman yangınıyla ilgili bölgedeki arıcılık yapan MY (85) tarafından alındı. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama, “21.09 Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama, “21.09 Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklama, “21.09. herhangi bir elektrik geçişine geçmediği belirsiz. Bir anda tamamlanmadan, rüzgarın etkisi ile bir anda dağın eteklerine ulaşabileceğine, devam edebileceğini” Soruşturma ile ilgili çok fazla yakınlaşabilecek.

Leave a Comment