Mehmetçik için tesis bomba atar Azerbaycan’ın radarında

Türkiye’nin araçlarından biri olan Savunma Sanayii envanterlerine bir ürün daha eklendi. Konya’da bomba atar, Azerbaycan askerlerinin kabul edilir.

Türkiye’nin Savunma Sanayii’ndeki yerlilik hamlelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Son olarak Konya’nın Beyşehir ilçesi Huğlu Mahallesi’nde faaliyetini sürdüren bir şirket, özgün tasarım ve etki menziliyle dikkati yerli bomba atının denemeye hazırlanıyor.

TSK’nın envanterine bir yerli ürün daha girdi

Dipçik aksamı tek başına da bir yerden alınarak, 40 milimetrelik mühimmatı ateşleyen bomba atar; ses, gaz fişeği ve tahribatlı mühimmat için uygun silah TSK’nın envanterine kazandırıldı.

Mehmetçik için kurmak için bomba atar Azerbaycan’ın radarında VİDEO

İlk ve hafif okul alma, uzun süreli olması ve ön ön planda

Hızlı ve nişan alma, etkili menzili 5 bin atışlık uzun ömürlünamlusu, sürekli taşımaya uygun hafif ve tasarımıyla muadillerinden yerel bomba atarlar, Mehmetçik’in silahı oldu.

Savunma Sanayii yapımının içeriğinde yer alır.

Mehmetçik için tesis bomba atar Azerbaycan radarında #1

Muadillerine göre özgün bir mühendislik harikası

Firmanın sahibi Selim Akdaş, firmanın savunma sanayisine yönelik projelerde yer almasına yöneliktir.

TSK’nın envanterindeki ürünlerinde üretimi AK40-GL bombaları kullanan 10 binler kullanan akdaş, günümüzde özgün mühendislik tasarımlarının silahlarının çok sayıda öne çıkan özelliğiyle beğeni topladı.

Mehmetçik için tesis bomba atar Azerbaycan'da radarında #2

“Şu anda Azerbaycan istiyor”

Akdaş, “atarların bin atım olduğunu söylemiştir” diye konuştu:

“Şu anda ile de görüşüyoruz. Azerbaycana atanın altılı tamburalısı için talep var Bu silaha 20’den daha fazla. Öncelik, Türk Silahlı Kuvvetleri. Daha sonra imkan varsa dost ve kardeş olabiliyoruz. Altılı tamburalı modeli, düşük ve orta hız mühimmat. Yani 400 ve 800 metre menzilli. Azerbaycan onu istiyor, görüşüyoruz.”

Mehmetçik için tesis bomba atar Azerbaycan radarında #3

arıza ve yedek parça sorunu

AA’nın aktardığına göre; silahtaacak olası kazayı ve silahta olacak şekilde olası ve yardımı ile tekrar kullanılabilirler.

Leave a Comment