Meksika’daki kutsal piramidin üzerine çıkıp dans etmeye başladı! Öfkeli karşılamanın hedefi oldu

Meksika’nın Cancun evi Chichen Itza tepesine çıkan bir turistin gözü önünde dans etmeye başladı. Kukulcan Piramidi olarak bilinen El Castillo, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyordu ve 2008’den beri tırmanması yasaktı. Güvenlik güçlerini aşarak piramide tırmanan ismi açıklanmayan turistin dans ettiği anlara tepkilere neden oldu. Piramidi ziyarete gelen turistlerin yanlarına varmaları üzerine bir anda saldırdılar. Tekme ve tokatların uçuş uçuştuğu kavgada içeceklerin gidiş yoludu, enselerine yumruklar atıldı. O anları kameraya çeken turist eylemi “saygı eksikliği” olarak nitelendirdi.

PARA CEZASIYLA KARŞI KARŞIYA KALIYORLAR

3

Kutsal alan, Kolomb öncesi Maya uygarlığı tarafından 1200 eseri daha uzun bir süre önce inşa edildi ve harabeler şu anda Meksika Ulusal Antropoloji ve Tarih Enstitüsü’nün idaresi altında. Tapınağa yasadışı bir şekilde tırmanırken yakalanırsa, denetlenenler 50.000 ila 100.000 peso (yaklaşık 95 bin 512 TL ) arasında kullandıkları para cezalarıyla karşı karşıya kalır.

kapak1

Latin Amerika haber kuruluşu MercoPress’e göre, INAH yetkilileri cezasını henüz bildirmedi, ancak insanlar sosyal yaptırım eylemini kınadı ve hapis cezası sonucunda bulundu.

4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Siparişi veren kargocu dudağından öpmeye çalıştıSiparişi veren kargocu dudağından öpmeye çalıştı
Jakuziden detayca olay oldu!  Önü ayrı arkası ayrı cesur...Jakuziden detayca olay oldu! Önü ayrı arkası ayrı cesur…
Acı içinde bağırıyor!  Seslere koşan gardiyanlar şoke olduAcı içinde bağırıyor! Seslere koşan gardiyanlar şoke oldu

.

Leave a Comment