Mercedes-Benz yetkilisi duyurdu: TOGG’un sistemini geçebiliriz!

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan Hatay’da düzenlenen EQ lansmanında markanın gelecek puan hakkında açıklamada bulundu.

PAZARIN YÜZDE 1’İ ELEKTRİKLİ OLACAK

HaberTürk’te yer alan habere göre; Önemli konuya değinen Bekdikhan, ilk olarak “Türkiye elektrikli araç pazarı geçen senenin tamamında bin 987 adet seviyesindeydi. Ocak-Ekim döneminde bu oran yüzde 148 arttı ve 5 bin yaklaştı. Yıl sonunda ise 6 bin adetlere yaklaşacağı pazarın yüzde 1’inin elektrikli otomobillerde oluşacağını tahmin ediyoruz. Bizim satışlarımızın ise yıl sonunda Yüzde 10’unu elektrikli olacak.Bu oran yeni modellerin gelişmesiyle birlikte 2025 yılında yüzde yüzde 25’e çıkaracağız” dedi.

‘TOGG, TÜM MARKALARA KATKI SAĞLAYACAK’

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg hakkında da açıklama bildiren Bekdikhan, “Togg doğru bir zamanda doğru bir strateji ile yola çıktı. İlk yıl için belirtilen sınırlamaları gerçekleştirmekta da sıkıntı yaşanmaz. Togg’un elektrikli araç pazarını büyütecek olması, tüm markalara katkı sağlayacak” varlık bulundu.

TESLA VE TOGG’UN UYGULADIĞI SİSTEMİ GEÇEBİLİRLER

Şükrü Bekdikhan, gittiği marka olarak yeni bir satış stratejisine geçmek üzere geçtiğini da bildirdi. Bekdikhan bu konuda “Otomobil satışında dünyada üç farklı model gündemde. Birinci Tesla ve Togg’un benimsediği gibi arada bayi olmadan doğrudan satış. Yan bayinin teslim noktası olduğu ama son fiyatın genel merkezden belirlendiği model. Üçüncüsü ise son fiyatın bayi tarafından belirlendiği ve bayinin teslim noktası olduğu model. Bu üç modelden birini seçeceğiz” dedi.

Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz’in Türkiye’deki yeni satış evinde ocak bulundurmaya çalıştıklarını belirtti.


Bahadır ALEMDAR
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

.

Leave a Comment