Mercedes “F1 koltuğunu hak eden” Mick’le yedek pilotluk için görüşecek

Haas’ın 2023 için Mick Schumacher’i takımda tutmasıyla, Alman pilot koltuksuz kalmış gibi görünüyor. Ayrıca genç sürücüyle Ferrari’nin yolları da ayrılacak.

Bir bakıma Schumacher, artık koltuksuz ve bağlantısız kalır. Bu da Ferrari dışındaki markalarla çalışmanın önünü açıyor.

Formula 2 ve Formula 3’te şampiyon olan Mick, Schumacher soyadını taşıdığı için pazarlama ürünlerini büyük önem taşıyor. Buna son iki sezondaki deneyim de eklendiğinde, yedek pilotluk için ideal bir isim haline geldi.

Mercedes patronu Toto Wolff, Mick’le ilgilendiklerini doğruladılar ve kendilerine sporda yer almayı hak ettiklerini dile getirdi.

Sky’a konuşan Wolff, “Schumacher ailesinin Mercedes ile yakın bir ilişkisi var.”

“David Schumacher, DTM’de Mercedes’le yarışıyor. Babası Ralf Schumacher uzun yıllar Mercedes’le yarıştı. Mick bir Alman ve Mercedes’e inanılmaz uyuyor.”

“Formula 1’de yer almayı hak ettiğini düşünüyorum ve şimdi bunu sürdüremeyeceğimizi görmemiz lazım.”

“Onun önceliği boş bir yer bulmak, ızgarada kalmak ve gitmek kadar böyle bir şey olmadı. Bence ızgarada boş bir koltuk (Williams) var.” dedi.

Mick’in amcası Ralf Schumacher de bu fikri tebrik etti.

“Mercedes’in yedek pilotu olmak Mick için harika bir çözüm olmazdı. Böyle bir takımda çok şey öğretiyor.”

“Alex Albon gibi çalışıyor, bir yıl aradan sonra Formula 1’e yeni bir bakış açısı ve daha fazla deneyimle dönülebileceğini gösterdi.”

Leave a Comment