Meteoroloji’den 4 bölge için sağanak hatırlatması! İstanbul hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel olarak yapılan son değerlendirmelere göre güneybatının kuzey, iç ve iç ve iç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz ile Antalya, Mersin, Adana, Karaman, Çankırı ve Erzincan çevrelerinin sıranak ve gök boyunca doğrunak okumaklı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu ve Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğusu, Sivas’ın kuzey ve batı çevrelerinde yerel olması kuvvetli olması bekleniyor.

Havalandırmalarının yurdunun kuzey kesimlerinde mevsim normallerinin 1-3 derece, doğu kesimlerinde 3-5 derece üzerinde, her yerde mevsimlik normalleri seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden orta kuvvette; Doğu Anadolu’nun ve batısı ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve şiddetli (50-80 km), yer yer mezralı kuzey şiddetli (90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağış, Ordu ve Tokat çevreleri ile Yozgat’ın doğusu, Sivas’ın kuzey ve batı çevrelerinde olması bekleniyor olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde beklenen rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden güçlü ve fırtına (50-80 km/sa), yer yer iyili kuvvetli (90 km/sa) şeklinde esmesi bekleneceği için ağaç ve ön devrilmesi, çatılarda uçması ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunması gerekir.

İSTANBUL °C, 21°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, öğlen sonra sağanak yağışlı

ANKARA °C, 22°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 26°C
az bulutlu

ANTALYA °C, 28°C
Parçalı, öğle ve akşam akşam yerel bulutnak ve gök gökten yağışlı yağışlı

KASTAMONU °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök yönündennak yağışlı

TRABZON °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ışıklardan ve gökten ışıklı yağışlı

ERZURUM °C, 25°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 33°C
Az bulutlu ve açık

Leave a Comment