MHP Lideri Bahçeli 6’lı masa fena yüklendi! Hepsinin gizli ajandası var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net”in ortaya çıkacağı açık hava toplantıları kapsamında Samsun’da halka hitap etti. 6’lı masa yüklenen Bahçeli: “6+1 şeklinde oluşturulmuş masada vatan ve millet sevgisinin kırıntısı yoktur.” dedi

abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net”in ortaya çıkacağı açık hava toplantıları kapsamında Samsun’da halka hitap etti. Muhalefet partilerine yönelik sert eleştirilerde bulunan Bahçeli, “6+1 formatında oluşturulmuş masada vatan ve millet sevgisinin kırıntısı yoktur. Her birinin gizli ajandası, farklı cumhurbaşkanı adayları vardır ve karşımızdadır” dedi. Dün gece yarısı yapılan Pençe-Kılıç Harekâtı ile ilgili de konuşan Bahçeli, “Hainler için hiçbir yer güvenli korunaklı değildir.

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından önemli satırbaşları:

Samsun kurtuluşumuzun meşalesidir. Samsun; Türkiye Cumhuriyeti’nin tertemiz mayası, Türk milletinin yüz akıcısıdır. Tarih boyunca Türklüğü yaşatmak uğruna hayatlarını feda eden aziz ecdadımızı, terörle mücadele ederken şehit düşen kahraman güvenlik güçlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Cumhur uyumunu göreve hazır

MHP ile Cumhur İttifakı Türk milletinin genişlemesini sağlamak, mazlum milletlere kılavuzluk etmek için dün olduğu gibi bugün de yarın da göreve hazırdır.

Türk milleti tarihi boyunca zilleti reddetmek

Milli mücadele sürecinin millet sevgisinin, milli aklın sınandığı milliyetçiliğin yol haritasıdır. 19 Mayıs 1919’da umutsuzluğun koyu sisi dağıtıldı. Türk milleti tarihi boyunca zilleti reddetmek. Samsun’a çıkış, Cumhuriyet’in teşvikinin müstesna isteğiydi. Bu iradeye ambargo koyamayacaklar. Güvence; aziz Türk milletinin kahramanlık itibarıdır.

Muhalefet partileri Türkiye’nin karşı cephesinde toplanmışlardır

Türk milleti Lozan öncesine döndürülmek istenmektedir. Dışarda taviz türbülansına kapılan, içlerinde ise yalan talan politikalarına bel kanalı muhalefet partileri Türkiye’nin karşı cephesinde toplanmışlardır. Milli ilerlememizi durdurmaya da takatleri henüz olmayacak. Türkiye Yüzyılı görüşü; yayından çıkmış ok gibidir, menziline de süratle ilerlemektedir.

Adayları hala ortada yok

Seçimlere az bir süre kala zillet davasının adayı hala ortada yok. Eğri bacaklı masalarda 8 kez toplanmışlar, bir arpa boyu yol alamamışlardır. Zillet doğruluğunun kundura derisinden yapılmış maskesini indirmek de bizim için milli bir görevdir. Tek söyledikleri güçlendirilmiş parlamenter sistem geri dönüşüdür. 6+1 formatında kurulmuş masada vatan ve millet sevgisinin kırıntısı yoktur. Her birinin gizli ajandası, farklı cumhurbaşkanı adayları vardır ve karşımızdadır. Yapılarıyla anlaşamayan, birbirinin kuyusunu kazan partilerinin ortak akla sahip olduğunu ileri sürme temelsiz bir ilerlemedir.

Zillet uyumunu karanlık bir projedir

Yapılanı yıkmak amacıyla bir araya gelmiş, çıkarları dışında hiçbir şey, gözetmeyen taraflara güven duysun mu? Zillet kurallarını kukladır, kuklacı ise Türkiye’nin düşmanlarıdır. Zillet uyumunu karanlık bir projedir. Cumhur İttifakı’na kumar masası diyenlerin tamamlaması ve ahlakına şaşarım. Asılı kumar masası bellidir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı. Keyifleri yetene kadar yedi düvelle güç birliği yapsınlar Cumhur İttifakı çalışmaya bakacak. Belirsizliğin rotasını takip etme anlayışında değiliz.

Adamız Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır

Yol haritamız bellidir. Türk ve Türkiye Yüzyılı manzaralarına milli birlikle izlemeye azmindeyiz. Seçimleri Türk milletinin karar anı, Cumhuriyeti yeni yüzyılı olarak değerlendiriyoruz. Adayımız belli, kararımız nettir. Seçime kadar değil, Türkiye Yüzyılı’nın çatısını el birliğiyle örene kadar biriz diyeceğiz. Cumhur İttifakı, Türkiye’dir, pazarlıksız, araçsız, Türk milletinin has bahçesidir. Cumhurbaşkanı adayı da sayın Erdoğan’dır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘tek adam yönetimi’ diyenler yalancıdır, ‘şahsım rejimi’ diyenler On Numara müfteridir. Milletin seçimini karalayanlar demokrasiyi ağzına alamaz.

“Kılıçdaroğlu milli güvenlik sorunudur”

Hedef dış politikada altın yıllarını yaşıyor. Sözü dinleten, egemenlik haklarından bir milim taviz veren bir Türkiye gerçeği ortaya çıkmıştır. Otobanlar, köprüler, tüneller, havalimanları yapılmış, cihaz dev bir şantiyeye dönüşmüştür. Salgınla en tesirli mücadeleyi Türkiye veriyor. Maalesef ekonomide ayak oyunları bitmemiştir.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 18 Kasım 2022’de sosyal medyadan yaptığı İstanbul Borsası’nın itibarına gölge düşürme binasıü tek kelimeyle ahlaksızlıktır. Rekor üstüne rekor kıran İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Kılıçdaroğlu, milli güvenlik sorunudur. Kılıçdaroğlu’nun yolu namertlik görüşmesi. Bu Kılıçdaroğlu, tasfiye memurudur.

Terörle mücadele çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Güney sınırlarımız boyunca açılmak istenen terör koridoru baltalanmıştır. Güvenlik güçlerimiz hainleri araya toplayarak etkisiz hale getirdiler. Terörist neredeyse Türkiye artık ya da yıkıp geçmektedir. Dost yaşamı şaibeli ülkeler, kiralık katiller yazıcılar. 13 Kasım’da Taksim’de yaşanan hunhar saldırısı Türkiye düşmanlarının faal tutulmalarının görülmesidir.

Dün gece yarım yapılan harekatla teröristlerin mağarası, barınakları vurulmuştur. Hainler için hiçbir yer güvenli korunaklı değildir. Vakit hesap vaktidir, vakit dökülen kanların hesabını damla damla sorma vaktidir. TSK’yı tüm gücümüzle gösteriyor, en alt rütbeden en üst rütbeye kadar hepsini tebrik ediyor, başarılar kutluyor.

.

Leave a Comment