Microsoft, Call of Duty’nin Xbox Game Pass’e ilişkin duyuruları

4Microsoft, Call of Duty'nin Xbox Game Pass'e ilişkin duyuruları

Tam Boyutta Gör


Geçen aylarda oyun dünyasında büyük bir yatırıma imza atarak Activision Blizzard’ı satın alan Microsoft, Sony cephesinden gelen ciddi suçlamalara maruz kaldı. Bugün Xbox CEO’su Phil Spenceryeni anlaşma ve Call of Duty’nin geleceği hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Oyunlar Game Pass sistemi eklenecek

Bildirilenlere göre The Verge’s Decoder ile yapılan röportajda Phil Spencer, ”Call of Duty’nin Playstation platformunda kalması konusunda karar vermeliyiz. İnsanlarla ilgili endişeler yaşıyor. Bu oyunlar Game Pass’e eklemeyi taahhüt ediyoruz. Bu sayede insanlara bu oyunları nasıl oynamak istedikleri konusunda daha fazla seçenek sunacağız” yanında bulundu.

Ayrıca anlaşmanın sonuçlanması halinde, Call of Duty’nin Playstation varlığı için herhangi bir Game Pass zorunluluğu taşımayacağını verecekler Spencer, Sony ile daha uzun vadeli bir anlaşma yapmaya kararlı olduğunu ancak “sonsuza kadar” yazan bir sözleşme fikrinin biraz aptalca olduğunu söyledi.

Bir önceki düzenleme, Call of Duty’nin 2027’nin sonlarına kadar Playstation cephesinde kalacağını garanti ediyor. Ancak Microsoft, Call of Duty’nin kaldırılmaması ve Sony’nin endişeleri sonucu yeni bir sözleşmeye açık görünüyor. Video Activision Blizzard anlaşması, birçok ülkede yer alan iletişim kurulları tarafından incelenmeye devam ediyor.

Leave a Comment