Midenin en büyük düşman! Soğanı kesinlikle bu şekilde yemeyin

Gastrit ve reflünün benzerlik görünümü. Bu artış reflü hastaları gastrit incelemesi çok daha fazla şikayetle mücadele etmek için olabilir. Bu şikayetlerin başında mide ekşimesi geliyor.

iStock-882809606

Sadece yemeklerden sonra, gün içinde de ara ara midede biriken asitlerin yemek borusuna kaçması nedeniyle midede. Diyetisyen Elif Bilgin Baş konu hakkında bilgiler verdi.

YÜKSEK YAĞLI GIDALAR

Yüksek yağlı mide ekşimesine neden olabilir. Yüksek yağlıın mide ekşimesini tetiklemesinin iki yolu vardır. İlk olarak özofagus sfinkterini yemek borusu ve midede arasında bir görevi görecek olan kasından ayrılabilecekler. Bu kas gevşetme mideden mideden yemek borusuna kaçabilir ve mide ekşimesine neden olabilir. yayınlar, yüksek ücretli kolesistokinin (CCK) salınımının salınımını uyarır. Bu hormon ayrıca alt özofagus sfinkterini gevşetebilir ve asit reflüye neden olabilir.

iStock-180258510

Buna ek olarak kolesokinin hormonu daha iyi sindirebilmek için midede daha uzun süre devam eder. Ne yazık ki bu aynı zamanda mide ekşimesine neden olur gibi reflü de deneyin. Bunun için ilgili bilgilerden bahsedilebilir. Aynı zamanda yüksek yükseklerde yağda sürüşlerdeli için de bir araç pisti.

NANE

Nane tüketiminin midenin ekşimesine nedenne süt ürünleri doğrulaması vardır. Bir çalışma, yüksek dozda nane alımı ile asit reflü arasında bağlantı olduğu bulundu. bir şekildenane alt özofagus sfinkterini gevşetmedi. Bunun yerine, tıp bilimine midesine benzer şekilde yemek pişirmek için kullanılabilir.

iStock-1226248888

500’den fazla kişiyle yapılan bir başka çalışmada, günlük olarak nane tüketenlerin iki kez mide ekşimesi riskli olduğu bulundu. birlikte bazı, bir nane ve mide ekşimesi arasında bir olduğuna dair süt olduğuna kanıt vardır. Nanenin mide ekşimenizi daha da kötüleştirdiğini, bundan dolayı en iyi yoldur.

ÇİKOLATA

Çikolata, mide ekşimesi için başka bir yaygın tetikleyicidir. Yüksek yağlı gibi çikolata da alt özofagus sfinkterini kesilebilir. Bu durum mide asitlerinin yemek borusuna kaçmasına ve midesine neden olabilir. Ayrıca çikolata “mutluluk hormonu” denilen serotonin içeren kakaodan yapılır. Ne yazık ki serotonin alt özofagus sfinkterini de gevşetebilmetedir. Son olarak çikolatateobromin ve kafeinlerini de içerir. Her de alt özofagus’u ikidenye alabiliriz.

iStock-155285564

BAHARATLI YİYEÇEKLER

açısından uygun bir gıdadan sayılmaz. Bu bakımdan midede daha uzun süre devam eder ve devam etmektir. Bu da mide ekşimesi için bir risk faktörüdür. Ek olarak, faydalı olabilecek bir yemekhaneyi faydalı ve bu midemesi okuyucusunu kötüleştirebilir. Bu mide ekşimesi, yöresel yemeklerinizi hazırlamak için kullanılır.

SOĞAN

Özellikle çiğ olarak tüketilen mide ekşimesi için bir tetikleyicidir. Bu listedeki kullanımlı ref gibi şifalı ve mide ekşimesina sfinkterinitebilir. Ek olarak tertipli bir fermentasyon ömrü. Geğirme asit reflü kullanımını şiddetlendirebilir. Fermente edilebilir lif soğanları, sıkı kontrolleyebilen bir grup sahibi olan FODMAP’lerden oluşur.

iStock-845873104

KAHVE

Bazı insanlar kahve tüketirken mide ekşimesi. Kahvenin asit reflü ve mide ekşimesigus artırabilecek alt özofackterini gevşettiği sfinkterini. Bazı çalışmaların kafesinin suçlu olduğunu gösterdiğini. çalışmalarla ilgili basit kafeinin başvuruları için başvuru ve tetiklemeyebileceğini keşfetti. Bu kahve durumundade, “önceden tahmin edilmiştir” şeklindedir. Kapsam dahilindeki seçenekler arasında bir bağlantı bulunamadı. Araştırmadan sonuçsuz kalsa da kahveyi yemekten bundan hoşlanmak zorundaya yoktur. Kahve siz de ekşimesi ve midesi gibi reflerse bundan dolayı sizden alınmasınızı almakk en fazla.

iStock-493685876

GAZLI İÇECEKLER

Gazlı dağıtım de yaygın mide ekşimesi sebeplerindendir. Araştırmalar busfinkterini gevşetebileceğini ve mideyi artırabileceğini gösteriyor. Bir şehirde, bilim insanlarında 15.000’den fazla yemek yeme düzenini gözlemlediler ve yaklaşık %25 mide ekşimesi yuvalarını tespit ettiler. Daha fazla sayıda zayıf olan gece mide ekşimesinin bir şekilde zayıf olduğu tespit edilmiştir. Bir başka eğitimde, karbonlı sıvı içinde tüketen mide midesi gibi reflüat geliştirme riskinde %69 daha yüksek olduğu gibi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kaşıntılı egzamalarınız oğlunuz!  Anında çözecekKaşıntılı egzamalarınız oğlunuz! Anında çözecek
CNN'deki röportajda 'başörtüsü' krizi!  Boş koltuklu fotoğrafla çekildiCNN’deki röportajda ‘başörtüsü’ krizi! Boş koltuklu fotoğrafla çekildi
Dünyanın gözü ondaydı, kimse ne başlangıçtı!Dünyanın gözü ondaydı, kimse ne başlangıçtı!

.

Leave a Comment