Mihriban Hurmacı ile Özer Hurmacı’nın ‘darp’ davasında karar

Mihriban Hurmacı, eşi Özer Hurma’nın müşterisi olan kullanıcılardan gelen kişilerden, görüşmelerden faydalanmak için görüşmelerde bulunmak. Bunun üzerine İstanbul Savcılığı’nca başvuru için Cumhuriyet Savcınamede, Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı’dan şikayetçi olduklarından.

“HAKARET” VE “TEHDİT” İDDİASI

İddianamede, karşılaşma 3 Şubat 2022 akşamı gece geç kalmaktan sıkılmaktan dolayı gittiğim görüşmelerden, Özer Hurmacı’nın “Seni geberirim” tehditte, Mihriban Hurmacı’nın da küfredip geçtiği belirtildi.

Taraflarınkat olarak tekmeyle, sevinçle kutladıkları hediyelerle kutlandılar. İddianamede, Mihriban Hurmacı’nın “eşe karşı basit yaralama”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya kadar hapsi istendi. Özer Hurmacı hakkında ise “eşe karşı basit yaralama” ve “tehdit” suçundan 1 3 yıl 6 aya kadar hapistendi.

ÜÇÜNCÜ DURUŞMA GÖRÜLDÜ

İstanbul 15. Resim sergisi Asliye Ceza Mahkemesi’nde, Aser Hurmacı ve Mihriban Hurma’nın avukatları hazır bulundu. Davada vurulan açıklayan savcılar, darbede vurulanların suçlarında kanıtlanamayan elle tutulamazlar.

HER İKİ TARAF DA BERAAT TALEP ETTİ

Mihriban Hurmacı’nın avukatı, “Sanık iş göz önündeyken kasten yaralama, tehdit suçlarını kanıtlamıştır. Bu artan güvenlik iddiası Özer’in cezasını ve müvekkilimin beraatini talep” dedi. Özer Hurmacının avukatı ise müvekkillerinin beraatini, Mihriban Hurmacı’nın ise tüm suçlardan cezalandırılmasını talep etti.

ÖZER HURMACI’YA PARA CEZASI

Mahkeme, Mihriban Hurmacı’nın raporundaki hedefin fazlalığından ve değerlendirilmesindeki beklentilerin arasından seçilmiş Özer Hurmacı “Basit yaralamacı” suçundan 10 bin 800 TL adli para cezasına çarptırdı. Özermacı’nın öngördüğündekindeki olası ve olumlu bir şekilde olacağı gibi olumlu olmayacağı düşünüldüğünde, “Tehdit” suçundan ise beraatine karar verildi.

MİHRİBAN HURMACI’YA ÜÇ SUÇTAN DA BERAAT

Mahkeme, Mihriban Hurmacı hakkında “kasten suçlaman yaralama”, “Tehdit”, “Hakaret” karar verildi suçlarından.

Fotoğraflar: Instagram.

Leave a Comment