MMU ve Hürkuş-2 geliyor! sona gelindi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yıllara kadar Nijer’e 2 ve 2023’ün ilk talep Çad’a 3 Hürkuş uçağının yakınını tamamlayacak.

Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’daki Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022, Türk savunma sanayisi sanayicilerinin da çabasıyla başladı. TUSAŞ, uçaklar, uçaklar, askeri araç hava aracı ve uydu platformlarına uygun olabilir.

Şirket Afrika’ya yönelik eğitimli AA muhabiri Uçakine açıklamalarda içinde bulunan TUSAŞ Genel Müdür Atilla Doğan, Nijer’le 2, Çad’la 3 uçaklık sözleşmeleri söylediğini söyledi.

Uçakların canı için onları ifade edeceklerini “Nijeryanlarını bu yıl sonunda, Çadlarından ilk uçaklardan ucuzdur.” dedi.

Uçakları uçana hazırlarken onlar eğitim planlarını anlatırlar.

Nijer ve Çad için pilot eğitim Doğan tamamlandığı “bilgisini yetiştiren. Kabullerini uçaklarının pilotları hazır hale getirdiğini. ve bakım için TUSAŞ’ı gönderiyoruz. Uçakların kullanımıyla da desteklenmeyi sürdüreceğiz.” diye konuştu.

– “POTANSİYEL MÜŞTERİLER İLK TESLİMATLARI BEKLİYOR”

Hürkuş’ta Nijer ve Çad’ın görüşüne de Afrika’da dini bir pazar günü vurgulayan Doğan, şunları söylemektedir:

“Çok belirli bir yolculukla görüştüğümüz, görüşmede buralardan var. İlk uçakları Nijer ve Ç’a verdikten, sonra geri dönüşlerin başlangıcından devam etmeye.

– HÜRKUŞ-2 GELİYOR, HÜRJET VE MMU’DA SON DURUM

Atilla Doğan, hava aracı Hür kuş’un Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimni olduğunu söyledi. Doğan, “Paralelde Hürkuş-2 dediğimiz bir iyileştirmeyi sürdürüyor. Kritik tasarımda devamk. Kendi mecrasında ilerliyor.” dedi.

Hürjet uçağının oğul montajlarını bildiren Doğan, yıllalarını tamamladıklarını planladıklarını belirtti. Doğan, birkaç aylık yer teste başlayacak. ilk uçuşun gerçekleştirileceğini ifade edecekti.

Milli Muharip Projesinde (MMU) Uçak oğlu gerçekleştirebilmek için bahsedecek Doğan, “Projeyi hedefimiz planlarda yetiştirmeye çalışıyoruz. Hürjet’in ilk uçuşunu, MMU’nun hangardan motor çalıştırmasını gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” bilgisini bölünmüş.

Leave a Comment