Motosikletli Yasin’in katili macera dışarı!

Aksaray’da, tabancayla vurularak öldürülen motosikletli Yasin Kara’nın (26) katili, jandarmanın 100 kişilik özel ekibi tarafından bulundu.

Olay, 16 Eylül günü saat 21.00 sıralarında Yalnızceviz köyünde meydana geldi. Bir kişi, iddiaya göre motosiklet gruplarından türetilen silahlarla açılarak vuruldu. Doğru giden köy muhtarı Yusuf’un üzerindeki kanlar üzerinde bulunan kayalardan, jandarma ve sağlıkne haber verdi.

3 KURŞUNLA ÖLDÜĞÜ BELİRLENDİ

İhbar doğrultusunda sağlık bakımının kontrolden çıkmış, bu kişi 3 kişi tahmin ediliyor. Hacı E.’ye (25) ait olan kişide bulunan Yasin Kara olduğu tespit edildi.

JANDARMA 100 KİŞİLİK ÖZEL EKİP KURDU

Olayın ardından İl Jandarma Komutanlığı’na Bağlı JASAT tarafından hakkında 100 kişilik özel ekip kuruldu. Özel ekip, Kara’nın kimliğinden çıkan Hacı E.’yi tanımlayıp belirledi. Hacı E.’nin yaptığı üst aramasında da Yasin Kara’nın kimliği bulundu. Hacı E., Yasin Kara ile olduğu için parayla ilgili oldukları için eskide olduğu ileri sürdü.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Araştırmayı derinen jandarma, Yasin Kara’nın en oğlu Hacı E. ve yine dolu parayla ilgili durumlarda husumet bulunan Hüseyin D. (32), Recep D. (37), Ahmet K. (29) ve Kamil B. (41) ile toplandığını saptadı.

Hüseyin D.’nin artan tartışmada Yasin Kara’yı ateşli silahla vurarak öldürdüğü belirlendi. 5 kişi jandarma tarafından alındı.

Şüpheliler, jandarmadaki teslim edildi. bugün adliyeye sevk edildi. Yasin Kara’nın cansız ise otopsi işlemleri için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Leave a Comment