Netflix’te izlenebilecek en iyi 5 Güney Kore filmi

Netflix’te izlenebilecek aksiyon, dram ve gerilim türünde 5 iyi Güney Kore filmini ve konularını sizler için kaleme aldık.

1. Sessizlik (Silenced – 2011) IMDB 8.1

Gerçek olaylara dayanan bu film, işitme engelli genç öğrencilerin uzun bir süre boyunca öğretim üyeleri tarafından saldırıya uğradığı bir işitme engelliler okulunun hikayesini anlatıyor. Silenced, hem sinema açısından hem de gerçek hayatı dikte eden gerçekler açısından oldukça kaliteli bir seyirlik…

2. Unutulmuş (Forgetten – 2017) IMDB 7.4

Kaçırılan kardeşi, son 19 günü hatırlamayan farklı bir adam olarak geri döndüğünde, Jin-seok kaçırma olayının ardındaki gerçeğin peşine düşer. Film, hem stil hem de içerik açısından yenilikçi bir olay örgüsü ve mükemmele yakın bir performans sunuyor.

3. Yaratık (The Host – 2006) IMDB 7.1

Seul’ün Han Nehri’nden bir canavar çıkar ve insanlara saldırmaya başlar. Bir kurbanın sevgi dolu ailesi onu pençelerinden kurtarmak için elinden geleni yapar. Film, yoğun bir dram içeriyor ancak ve hareketli unutulmaz bir deneyim yaşatmaktan da geri durmuyor.

4. Telefon (The Call – 2020) IMDB 7.1

İki insan farklı zamanlarda yaşıyor; Seo-Yeon şimdiki zamanda, Young-Sook ise geçmişte! Bir telefon görüşmesi ikisini birbirine bağlar ve hayatları geri dönülmez şekilde değişir. Bilimkurgu ve gerilimi ilgi çekici bir şekilde harmanlayan film, aksiyondan taviz vermiyor.

5. Cennette Gece (Night in Paradise – 2021) IMDB 6.7

Kanlı bir trajedinin ardından hedef hâline gelen haksızlığa uğramış bir gangster, Jeju Adası’nda saklanırken ölümün eşiğindeki bir kadınla yakınlaşır. Dikkat çekici bir şekilde karanlıkta çekilen film, gerilimi artırmak için akıllıca kullandığı birçok vitese sahip.

En sevilen “Türk filmleri” araştırması sonuçlandı! “Selvi Boylum Al Yazmalım” şaşırtmadı

Tekrar tekrar izlenebilecek sıra dışı ve tuhaf 7 film önerisi

Jeremy Irons 74 yaşında! Ödüllü oyuncunun en iyi performanslarından oluşan 5 filmi


.

Leave a Comment