Nigel Hayes-Davis: Fenerbahçe Beko ile Kendini Yeniden Yaratan Adam

Utkan Şahin / [email protected]

“Yaklaşan sezon benim için çok önemli bir yıl. Çünkü kendilerini yeniden inşa etmek, en üst seviyede katkı verebilen bir oyuncu olarak yeniden kanıtlamak ve kazanma alışkanlığı olan takımlara bir şeyler verebiliyor görmek istiyor. Aynı zamanda Avrupa’da saygı uyandıran bir oyuncu olmak ve gazetecilerin bana sorduğu bu tarz soruları da biraz daha farklılaştıran bir sezon geçirmek istiyorum. Sizlerde daha farklı sorular uyandırmak istiyorum.

Nigel Hayes-Davis

Spor tarihi boyunca arayış ve çıkış içinde olan birçok oyuncu geçmişine kadar bu tarz bir açıklama yapmıştır. Bu sezonun başında yukarıda okuduğunuzu açıklama yapan Nigel Hayes Davis’in ise seçkin bir fark var: bunu başarmak!

Biliyorsunuz, bir insan için giderken en zor şeylerden biri kendini değiştiriyor. Hatta birçoklarına göre bu mümkün bile değildir. Bu tartışması çok uzun ve yorucu bir konu ama gelin itiraf edelim, şöyle geriye dönüp baktığımız zaman “değişeceğimizi söylediğimiz ama bunu başaramadığımız” anlar hemen oradadır.

Birisi değişeceğini söyleyeceği zaman genellikle ona inanamayız.

Bu sezon Fenerbahçe Beko formasıyla mükemmel bir performans sergileyen Nigel Hayes-Davis bir istisna olmayı başardı.

Tolstoy’un “Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya bir insan bir anlatımı çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir” cümlesini daha önce okumuşsunuzdur. Bu kez daha farklı oldu. Muhteşem bir hikaye ortaya çıktı.

Leave a Comment