Nissan Türkiye Genel Müdürü: Türk tüketicisi elektrikli otomobile hazır

Ghanem, Nissan’ın yeni modellerinin Türkiye lansmanının korumalı Sapanca’da, Türkiye’de elektrikli otomobil satışlarına ve otomotiv sektörüne ilişkin AA’nın sorularını yanıtladı.

Yeni X-Trail ve Qhashqai modellerini tanıtmak için doğru zaman ve doğru koşulları beklediklerini dile getiren Ghanem, “Avrupa’da bulunan lansmanını yapmaya gitmeden araç olmadan da bunu gösteriyoruz, altyapı zaten hazır o konuda. Ama Türkiye pazarına bakışımız zaman aynı şey burada söz konusu olmuyor Burada stoktan bir satış gerçekleştirme durumunda kalıyoruz.Bu yüzden de tamamen hazır olana kadar beklenen Satış operasyonlarını başlatacak seviyeye kadar artık Türkiye’deki hazırlıklarımız gerçekleşti.” kullanım kullandı.

Türkiye’de ilk 10 ayda 5 bine yakın elektrikli otomobil satışının büyük bir rakam olduğunu vurgulayan Ghanem, “5 bin elektrikli otomobil satışı aslında büyük bir rakam. oradaki hızlanma buradaki kadar fazla değildi.O yüzden beklentilerimizin üstünde gerçekleşti.” dedi.

– “Togg yolumuzu açacak”

Charbel Abi Ghanem, Türkiye’de elektrikli ve hibrit otomobil pazarının toplam pazardan yüzdesi 10’luk bir ödeme sınıfı özelliklerini ifade ederek, “Biz bu alanda büyük bir büyümeyle ilerlemeyi düşünüyoruz. Bu anlamda Togg da Türkiye’de araçlar elektrikli için büyük bir katkı sağlayacak . Hem bizim için hem sektör için yolu açmış olabilir diyebiliriz.” şeklinde konuştu.

– “Türk tüketicisi elektriğe hazır”

Türkiye’deki müşteri profilinin de elektrikli araçlara hazır biline dikkati çeken Ghanem, şöyle devam etti:

“Avrupa regülasyonları da çok önemli bu konuda hükümler. de müşteri hazır mı buna Pazar hazır mı Evet çok hazır.Çünkü Türkiye’deki müşteri profili gerçekten çok karışıklık, gelişmiş bir profil var ve yeni teknolojilere çok kolay uyum sağlayabiliyor. getirdiği zorluklara rağmen Türkiye’deki alıcı kitlesi, müşteri kitlesi kesinlikle son teknolojik trendleri takip edeceğini biliyordu.”

– “Türkiye pazarı bizim için çok önemli, talebi karşılamaya birimi”

Nissan Türkiye Genel Müdürü Ghanem, aracın bulunmasına ve Nissan’ın talebinin karşılanması için daha fazla araç temini bulunup bulunmadığına ilişkin değerlendirmelerde.

Türkiye’de kesinlikle büyüme hedeflerini belirleyen Ghanem, “Üretim stabilizasyonu konusunda herhangi bir fizibilite çalışmamız şu anda yok. Yani bu hedef bugün tam bir rakam veremiyorum. Bu imkansız benim için. Ama şunu söylemem gerekiyor, Türkiye pazarımız için çok önemli, bu yüzden Tabii ki buradaki talep, talebi karşılamayı sağlayacağız.Nissan markası için gerçekten Türkiye pazarının önemi inanılmaz derecede yüksek.O yüzden buna yönelik.” dedi.

Otomotiv satışındaki tedarik sorunlarının aşılmasını yasaklamalarını dile getiren Ghanem, Türkiye otomobil pazarının yıl sonunda 750 bin adet olmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Leave a Comment