Nissan, Türkiye’de yerli üretim ilanını açıkladı!

Nissan, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de gezinti etkinliğinde dünyanın en popüler SUV modellerinden Qashqai’nin elektrikten güç alan yeni versiyonlarını gösteriyor. Operasyonun Türkiye CEO’su Charbel Abi Ghanem ile Avrupa Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Jordi Vila da geleceğe ilişkin olumlu hedeflerini paylaştı. Öyle ki Nissan, Türkiye’de yerli üretimleri de başlatabilir.

Nissan, Türkiye’de yerli üretim ilanını açıkladı!

Nissan ile Renault arasında bir zamanlar organik bağ bulunuyor. Bunun sağladığı özelliklerle birlikte otomobilleri görüyorum. Bu kimi zaman iç ve dış tasarım kimi zaman da motor ve diğer parçalarda karşıdan karşıya geçiyor.

Nissan yerli üretim

Renault-Nissan ortaklığında perde arkasında kaldığı için pek bilinmeyen Mitsubishi de bulunuyor. Tabii önümüzdeki yıllarda biraz daha göz önünde olacak. Zira Bursa’daki Oyak-Renault fabrikasında Mitsubishi Colt’un üretimi de gerçekleştirilecek.

Sıfır otomobil satışı durduruldu!

Sıfır otomobil satışı durduruldu!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan ÖTV matrah düzenlemesi sonrası sıfır otomobil satışı dibe vurdu.

Dolayısıyla Nissan da Türkiye’de yerli üretim yapma fikrine sıcak bakıyor. Her ne kadar şirket 2022 planları arasında böyle bir adım olmasa da Avrupa Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Jordi Vila gördüklerini söyledi:

“Bizim Türkiye’ye doğrudan bir yatırım planımız yok. Ancak, ilerleyen dönemde Nissan da Mitsubishi gibi bir adım atabilir.”

Nissan Türkiye CEO’su Charbel Abi Ghanem de şunları söyledi:

“İlk defa Türkiye’de bulunuyorum. Fantastik bu kadar dalgalı bir pazar yolculuğu. ÖTV’nin ne beklediğini ya da dövizde dalgalanmanın nasıl olacağını öngöremiyoruz. Bu nedenle tahmin etmeye de çalışmıyoruz. Duruma hızlı ve hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Bu sayede de yönetilmeyecek şeyleri kontrol altında tutmuş oluyoruz. Türkiye, Nissan açısından çok önemli bir ülke ve Avrupa’nın bir parçası olarak görülüyor.”

Siz bu konu hakkında ne yaşadınız? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Leave a Comment