Norveç ve İsviçre’den, Cilo Dağı’nın eteklerindeki bala yoğun talep! Kilosu dudak uçuklatıyor

Hakkari’de çiftçilikle uğraşan Adil Yiğit çizilen vatandaş, 10 yıl önce Cilo Dağı dağlarıyla aynı kayalar arasında çok sayıda seçkin. İlkbaharda seçim alanından korumak için gece gündüz hazırlık kayasının balanını hazırlamak için kış mevsimi boyunca kış mevsimi boyunca kış mevsimi tüm tehlikelere karşı 2200 rakımlı dağa tırmanarak topladı. nihai için arının içinde balı kovalara özel aşağı indirmek için köye getiren Y, zamanla bundan dolayı Norveç, İsviçre, İran ve Irak gibi başvurularıyeye.

Cilo Dağı eteklerinden Norveç'e kilosu 2 bin 500 TL'den kaya balı

“5 AY BOYUNCA NÖBET TUTTUM”

Cilo Dağı eteklerinde bulduğu 4 adet kaya balı yuvasından bir tanesine ayıların saldırdığını ve tüm balları birini tanımlayan Yiğit, 3 yuvadaki 40 kilo kaya balını ise 80 bin TL gelir yaşlıyı hedeflediğini söylüyor. Kaya balını Cilo’nun gözlerinde ve sonbaharda balı düşünüyorum. Burada meydana gelen bal “doğal baldır.” 40 kiloya yakın baldır.

Cilo Dağı eteklerinden Norveç'e kilosu 2 bin 500 TL'den kaya balı

“KİLOSUNU 2 BİN 500 LİRADAN SATIYORUZ”

Doğal bal olduğu için bayağı rağbet var. İnternet üzerinden öğretmenli öğrencilerden ondan benden size özel gönderiyorum. Yani farklı ülkelere gönderiyoruz. Kaya balını şu an 2 bin 500 TL’den satıyoruz. Bugün de dağa değerden düşük ve yaratıcının balları doğuştan kovanlara koyduk. Bu sene daha bereketli görünüyor” dedi.

Kaynak: İHA

Son Dakika ekonomi Norveç ve İsviçre’den, Cilo Dağı’nın eteklerindeki bala yoğun talep! Kilosu dudak uçuklatıyor – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından gelen bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansıdır.

Leave a Comment