Nvidia’dan yanan RTX 4090 ekran kartları için açıklama geldi!

6Nvidia'dan yanan RTX 4090 ekran kartları için açıklama geldi!

Tam Boyutta Gör


Yakın zamanda Ada Lovelace mimarisinin amiral gemi ekran kartı RTX 4090’ı piyasaya sürülüyor Nvidiagünümüzde çift kullanılan 8-pin soketini geride bırakma 600W güce kadar kullanılan 16 iğneli PCIe Gen5 soketine bağlantı karar verdi. Geçen haftalarda ise uzun kullanımdan sonra bu kablolarının eridiği ortaya çıktı. Şimdi de şirket tarafından yanan RTX 4090 ekran kartları için resmi açıklama paylaşıldı.

Güç kablosunun yanlış takılmasından

Bu araştırmanın yürütücüsü olarak tüketicileri 50 suç vakası için ortak bir araştırma yürüten GamersNexus, iddia edilen sorunların kabloların yanlış takılmasından veya üretimden kalan cisim artıkları nedeniyle ortaya çıkanlar vardı. Bu kararı yanıtlayan Nvidia ise, güç kablosu doğru yakalandığında erime ortaya çıkabilir doğruladı.

Ayrıca yapılandırılması ”hangi kablonun kullanıldığı fark etmeden Founders Edition veya özel modeller dahil olmak üzere tüm kullanıcıları destekleyeceğini” Üretici yonga cihazı, kullanıcı kartı sistemlerini takmadan önce kabloların üzerinde ve düzgün bir şekilde takıldığından emin olmalarını öneriyor.

Açıklanan verilere göre küresel RTX 4090 satışlarının 125.000 adetin üzerinde olduğu tahmin ediliyor. Bu olaylarda yaşanan 50 vakanın yüzde 0,04’lük bir bölümünü oluşturabileceğini mümkün kılıyor. Nvidia, eriyen kablolar, alıcılar ve adaptörlerle ilgili araştırmaların sürdüğünü bildirdi.

Leave a Comment