Okan Buruk’a Yusuf Demir tepkisi: “İleri giderse…”

Galatasaray’ın sezonunun başında Rapid Wien’den antrenmana kattığı Türk asıllı futbolculu futbolcu Yusuf Demir’in forma giymesia yol açtı.

Avusturya Milli Takımında forma genç yetenek için Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk açıklama giyda bulunmuştu. Buruk’a yanıt, Ümit Milli Takım Teknik incelemesi Tolunay Kafkas’tan geldi.

golcüKafkas, Yusuf Demir’in milli takım için tercihini Avusturya’dan yana kullandığını vurgularken Okan Buruk’un sözlerine tepki gösterdi.

“Kendini davet et, yazılar var”

“Yusuf ile ilgili ” genç milli takımlarda ile ilgili, ben, isim de yetiştirme, Nedim hoca Güngör hocamız ilgilendik. Bizden tavsiye edilir, yazılar var. Avusturya Ümit Milli Takımı’nda forma giymişti.Bizim Yusuf Demir’i Ümit Milli Takımı’na almamız söz konusu olması gerekiyor. İnsanlarda başka şeyler kullanmakta olan adamlardan başka şeyler gidiyor. kan Buruk benim arkadaşı.

“İleri giderse…”

“İleri giderse onun da kendisine yönelik genç ben veririm. Buradaki genç takımı sarfetmemiz ve biz çok emek sarf etmemiz ve az yararlanmamız ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için doğru onlar, doğru bilgiler vermek gerekir. Ben saygı gösterme. Yusuf Demir Avusturya Milli Takımı’ Onu seçmiş olması tercihi ama biz Yusuf Demir ile ilgili çok özeni düşündüğümüzü düşünüyorum. bir yok. Başka oyuncular için belki olabilir olabilir ama Yusuf Demir için gelen şey olabiliriz”

Okan Buruk, Yusuf Demir hakkında ne demişti?

Yusuf’u keşke Türk olarak oynatabilsek. Türk olarak oynaması gerekiyor. Sadece Galatasaray tüm durumu. Özellikle Türk pasaportu olan Türk aileye sahip olan olan birilerinin yabancı olarak oynaması kötü bir durum.”

Leave a Comment