Öldürülen şampiyon yarışçısının ablası konuştu: ‘Kardeşime mafya musallat oldu’

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlendi ‘Pist Şampiyonası’ Yarışmalarında çok kez ödül alan ve birinciliği olan motosiklet yarışçısı bayram diril‘in kullandığı 34 DJF 149 plakalı otomobil, 13 Kasım günü saat 23.45 sıralarında, İmrahor Caddesi’ndeki trafik ışıklarında kırmızı yanması üzerine durdu.

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

İddiaya göre, bu sırada motosikletli ve kar maskeli iki saldırgan otomobile silahla ateş etmeye başladı. Otomobil, karşı şeride kaldırıma çıktı. Bayram Diril saldırıda ağır yaralandı.

KURTARILAMADI

Sağlık ekiplerince dosyaları kaldırılan Bayram Diril, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırıda aynı otomobilde bulunan bir kişi ise yaralarından kurtuldu. Polis, saldırıyı gerçekleştiren motosikletli ve maskeli iki kişinin yakalanması çalışmasını başlattı.

Ablası Gülhan Diril, kardeşini öldürmelerinin yakalanmasını istedi.

“MOTOSİKLET SEVDASI VARDI, YARIŞLARA KATILIRDI”

Kardeşinin motosiklet tutkunu olduğunu söyleyen Gülhan Diril, “Kardeşim küçükken motosiklet tamircisinin yanında çırak olarak çalışmaya başladı. İstanbul’a geldiğimiz zaman maddi içerik çok zor durumdaydı. Hepimiz tekstil atölyesinde denedik ama Bayram küçükken motosiklet tamircisi olmak istedi. Daha sonra motosiklet sevdası vardı, yarışlara katıldı. Annem hep, ‘Oğlum, o Motosikletin üzerinde can vereceksin, öleceksin yapma, bırak şu yarışları’ kalesi.Bayram ise, ‘Anne bu benim için bir hobi.Ne olur beni bundan mahrum bırakman’ sığınağı” diye konuştu.

“DAHA ÖNCE YARIŞ ÖNCESİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI”

Gülhan Diril, şöyle konuştu:

  • “Olay günü öğlen 14.00 gibi dışarı çıktı, sonra akşam 00.00 gibi bizi aradılar. Bize kaza olduğunu söyledi. Kaza ise kurtulur diye düşündüm. Daha önce en kardeşi Bilal’e mafya musallat oldu. Kardeşimi işledikleri suçlarda hızlı motosiklet kullananlar için yanlarında istediler. Yarışlarda birinciler için suç işleten hastaların çocuklarından kurtulmalarını yaşıyordu.Birini öldürdükleri zaman yarışçıları için gittikleri olayın bulunduğu yere götürmelerini yaşıyordu.Katlandığı yarışlara annemi de götürdü.’Herkesin ailesi geliyor, sen de gel.Sizi de orada gezmek istiyorum’.
  • Annemin gittiği zaman, annemin gözünün önünde yarışa yaşarken, yarıştan önce kızıyla motosiklet üzerinde dururken, silahla ateş açanlar. Onu o şekilde gördüğümüz zaman içimiz gitmişti. hiç sadık olmadığını söyler. Listelerin soruşturulmasını talep ediyoruz. Bizim ciğerimiz yandı. Kardeşimi daha önce rakip rakipler bize haber gönderdiler. ‘Biz yapmadık, biz yapsak söyleriz daha önce çok insan öldürdük’ dediler. Bunların mafya, başlarının evi olduğu söyleniyor. Bu taramalı tüfekler nereden geliyor? Burası Türkiye, Teksas değil. Ondan geriye 4 yaşında bir kızı kaldı. Kızı sürekli babasını tahmin etme, ‘Babam işte mi? Neden gelmiyorsunuz?’ diyor ve cevap veremiyoruz.”

Anne Sohbet Dirilse, “Bana bir şey demeden evden gitti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Yardım istiyorum” dedi.

.

Leave a Comment