Ortaokulda öğretmene darp! Öğrencinin babası ve ağabeyi gözaltında

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 17:18

Samsun’da, ortaokul öğrencisi oğlu B.Ç.’ye (11), beden eğitimi öğretmeni MA’nın dün tokat attığını öne çıkaran baba E.Ç. (43), diğer oğlu F.Ç. (17) ile bugün okula geldi. Okulda öğretmene tekme tokat saldıran baba ve oğlu gözaltına alındı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, sabah saatlerinde, Çarşamba ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda meydana geldi. M.Ö. adlı öğrenci, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nde beden eğitimi dersine giren öğretmen MA’nın kendisine tokattığını at bir sürüp, okul sonrası eve geldiğinde durumu ailesini anlattı. Bugün sabah saatlerinde diğer okula oğlu F.Ç. ile gelen baba E.Ç. ise bahçede karşılaşan öğretmen MA’ya tekme ve tokat atıp saldırdı. Diğer öğretmen ve okul idarecilerinin araya girmesiyle baba ve oğlu, okuldan ayrıldı. Hastaneye giden öğretmen, darp raporu alma, polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine E.Ç. ve oğlu F.Ç. gözaltına alındı.

SENDİKADAN KİNAMA

Eğitim Bir Sen Samsun İl Başkanı Hamdi Yıldız ve sendika üyeleri, okulun önüne geliyor, yaptıkları açıklamalarla öğretmene yönelik görevi kınadı. Yıldız, konuşmasında, “Her şeyden önce sendikalı sendikasız haklarını elinde bulunduran öğretmen olduğu savunmanın yüksekliğini çekmek için burada birlikteyiz.

Ortaokulda öğretmene darp Öğrencinin babası ve ağabeyi gözaltında

class=”medyanet-inline-adv”>

‘GÜVENLİK PERSONELİ ŞART’

Eğitim Bir Sen Çarşamba İlçe Başkanı Hasan Demir de “Bir velinin kolunu kolunu sallayarak rahat bir şekilde okuluna basması, darbetmesi ve sonrasında tehdit edici hakaretlerde bulunduğu yerlerde, okullarımızda güvenlik zafiyetinin olduğunu gösteriyor. Tüm okullarımızda güvenlik personelinin bulundurulması şartı ve zaruridir” diye konuştu.

.

Leave a Comment