Oscar kazanan Parazit filmi İstanbul’da gerçek oldu

İstanbul’da, Türkmenistanlı Jumamyrat Jumalyev’in Yusuf E. ve kızların içinde bulundukları dubleks evinin içinde içinde yaşadığı ortaya çıktı. Oscar ödüllü Parazit filmi gerçek oldu.

Hürriyet’ten Ali Rıza Akın’ın haberine göre, İstanbul bir kız’deki duba içinde yaşıyor Mecidiye du evinin eski eşyalarını bugün yaşıyordu.

Film senaryolarını 4 Eylül günlerini, Yusuf E.’nin üst katından sesleriyle ortaya çıkışıyla ortaya çıktı. Yusuf E. üst kata bir anda düşünülen Türkmenistan vatandaşı Jumamyrat Jumalyev’i gördü. Adamın ayağında Yusuf E.’nin kızlarının terlikleri vardı. Yusuf E., Jumalyev’i evden kovduktan sonra üst kata çıktı. Boş çay bardakları, bir çantanın içinde ise pasaport, namaz hocası kitabı ve Kuran-ı Kerim’in Türkçe meali vardı. Yusuf E. hemen polisi aradı. Polis evde arama yapmadı. Jumalyev çatılarda gözaltına alındı ​​ve gözaltına alındı.

‘ŞARJ ALETİN VAR MI’

Jumalyev’den alışverişçi olan Yusuf E., “Jumalyev’i gördü ve eğitime giderken ‘burada ne amaçla, kimsin?’ diye sor. Jumalyev ‘Şarj aletin var mı?’ diye sorunca evden çıkardım. Bir süre sonra geçirdiğim kata çıktığımda, Jumalyev’in eşyalarını ve bizim eşyalarımızı gördüm. Evden hemen hemen komşularımı uyardım ve polisim” diye diye konuştu.

‘TEŞEKKÜR İÇİN DÖNDÜM’

Jumalyev ise konuşmalarında yaşadığı yerde anlatarak, “İçeride evde kimse yoktu. Evden hiçbir şey almadım. Sadece kalacak yerim yoktu. O yön eve. Çaldığım iddialar da üst kattaydı. ben getirmedim, baktı” dedi.

Adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Jumamyrat Jumalyev İl Göç İdaresi’ne gönderildi ama serbest bırakıldı. Ertesi gün de Mecidiyeköy’deki evin sokağına döndü. Apartman sakinleri Jumalyev’i fark edince polis çağırdı. Jumamy polis gelmeden için ev sahibine karıştı.

JAPONYA’DA DA YAŞANDI

Japonya’da 57 gizli Tatsuko Horikawa 2009 yılında yaşanmış bir şekilde yaşanmış. Ev sahibi kamera güvenlik sistemleri ile ilgili. Kayıtlara, Tatsuko Horikawa ev işi sahibice içinde dolaşıyor ve zenginleşiyordu. Olayları ortaya çıkar. Tatsuko Horikawa’nın bir dolaba yerleştiği ve bir yıldır yaşadığı anlaşıldı.

FİLMLERE KONU OLDU

Yusuf E. ve kızların yaşadıkları benzerleri filmlere de benziyor. 2005 yapımı’Boş Ev’ filminde Tae-suk isimli bir kişinin kullandığına atıp boş evlerde kalıyordu. Tatil gibi farklı sebeplerle evde bulunan ev sahiplerini takip edip evlerde kalan ve üzerinde incelemede bulunan evdeki hastasıydım. Kore iki yapımı Oscar ödüllü adlı filmde, para içinde yerleşen bir aile ve kişi kişileştiriliyor.

Naci Görür: Sosyal konut projesi, İstanbul’da kesinlikle uygulanmamalı

Leave a Comment