Otomobil devinden flaş bir çağrı daha! 80 binden fazla aracı kapsıyor – Finans haberlerinin doğru adresi

Otomobilin yanına geri getirilmek isteniyor. Geri çağırma operasyonlarında adı geçen firmalardan biri ise Elon Musk’ın üst yöneticisi (CEO) olduğu; Model S, Model 3, Model X ve Model Y isminde bulunan araçlarda bulunan elektrikli otomobil Tesla. Tesla daha önce de otomobillerini geri çağırmıştı. Hatta geçen günlerde otomobil devinin ABD’de 321 binden fazla aracı, arka pervanenin yanlış yanmasına neden olan bir yazılım hatası nedeniyle geri çağırdığı haberi düşmüştü. Şimdi flaş bir gelişme daha yaşanıyor.

80 BİNDEN FAZLA OTOMOBİLİ GERİ ÇAĞIRIYOR

Reuters’ın Çin piyasa görüşmeleri tarafından yapılanların sonuçlarına dayanarak habere göre, Tesla, yazılım ve emniyet kemeri kilitleri nedeniyle Çin’deki 80.000’den fazla arabayı geri çağırıyor.

DOSYA FOTOĞRAFI: Tesla'nın logosu Taipei'de görülüyor

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi, araçlardaki batarya yönetimi yapısını koruyan yazılım sorunları nedeniyle 25 Eylül 2013 ile 21 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında üretilip, Çin’e ithal edilen 67.698 Model S ve Model X otomobilini geri çağırdı. Tesla, geri çağrılan şebekelerin yazılımını yükselteceğini belirtti.

Tesla ayrıca, Ocak 2019 ila Kasım 2019 arasında üretilen 2.736 adet ithal Model 3 ve 14 Ekim 2019 ile 26 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında üretilen aynı modelin Çin üretim versiyonundan 10.127 otomobili olası bir emniyet kemeri arızası nedeniyle geri geldi.

Tesla, nisan kuşağı Çin’deki toplam 127.785 adet Model 3’ü geri çağırmıştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Otomobil devinden heyecanlandıran gelişmeOtomobil devinden heyecanlandıran gelişme
Dolar ve altın fiyatlarının faiz kararına ilk tepkisi!Dolar ve altın fiyatlarının faiz kararına ilk tepkisi!
ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandıÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı

.

Leave a Comment