Panik kışkırtıcı yeni virüs anlatımı: Her 3 insandan birini öldürüyor

koronavirüs paniği henüz yeni dinerken bilim insanlarından korku bir haber geldi. Bilim insanları yarasalardan yayılan yeni bir virüs ortaya çıktı. Tanzanya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde bulunan bir yarasa türü Kiwira virüsünün bulunduğunu duyurdu. Bu virüs hantavirüsü ailesinden bir denetleme olduğunu açıkladı.

HER 3 KİŞİDEN BİRİNİ ÖLDÜREBİLİR

Hantavirüsü ailesinden olan Sin Nombre virüsünün insanların bulaşması durumunda her 3 kişinin 1’ini öldürebildiğini güvendiği bilim insanlarında uyarılarda bulundu.

iStock-97750608

İngiliz Daily Mail gazetesi geliştirmeyi, “Bilim insanlarda yarasalarda görev yapan yeni bir virüs keşfetti: Benzer patojenler her 3 insandan 1’ini öldürüyor” başlığıyla duyurdu.

KİWİRA VİRÜSÜ NEDİR?

Kiwira virüsünün henüz insanları nasıl gözetlediğine dair araştırmaların içinde bulunduklarını belirtirken yeni çalışmalara da odaklandı.

Kullanılan kemirgenlerde bulunan hantavirüsü, enfekte olmuş hayvanlardan insanlara temas ile geçebiliyor. Bu virüsün bulaştığı zaman üçüncü bir bölgeye sahip olmaya sahip. Bu virüsün bulaştığı kavrama benzer belirtilerin yanı sıra yaralanma ve idame ömrü yaşıyor.

“İNSANLARA BULAŞMASINI ÖNLEMEK GEREK”

Virüsü keşfeden Uluslararası Sağlık Koruma Merkezi’nin üst düzey ismi Dr. Sabrina Weiss ilgili araştırma Virüsler dergisine bir bilimsel makale gönderdi. Makalede, “Bu yarasa türü insanların yaşadığı bölgelern yaygın. Dolayısıyla Kiwira virüsünün insanların bulaşmasını önlemesi gerek” ifadeleri kullanıldı.

iStock-1223063822

Aynı virüs türlerinin bulunduğu Sin Nombre virüsü, ABD’de bir ücret türünün bulaşıyor ve yüksek oranda öldürücülüğü var. Öte yandan yine aynı virüs ailesinden gelen Puumala virüsünün ölüm ise oranı 200’de 1 olarak kayıtlara geçti.

Makalede, “Virüs genellikle hasta hayvanın yayılması, ilk ve salyasıyla temastan bulaşabilir. Nadiren de olsa insandan insana bulaşabilir” denildi. (Haber Global)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gribin düşmanı, antioksidan deposu, tam bir mikropsavar...Gribin düşmanı, antioksidan deposu, tam bir mikropsavar…
İşte Erdoğan'ın masasındaki son anket sonucu!  Aradaki fark...İşte Erdoğan’ın masasındaki son anket sonucu! Aradaki fark…
Ümit Özdağ'a Karkamış'ta protesto şoku!Ümit Özdağ’a Karkamış’ta protesto şoku!

.

Leave a Comment