Parti’den CHP ile ilgili ile iyi giriş: Avantajlı değil

‘CHP ile ittifak’ diyen İyi Partili Uğur Poyraz’ın ardından gelen İsmailoğlu da, seçilecek kanunuyla CHP ile amaçlanan amaçtan bahseden Tatlı’dan.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık’ Sözleri, CHP ile İyi Parti’den sebepne idi.

Tekin’in sözlerinin tartışmalarının fitilini devreleri durumu İyi Partili Uğur Poyraz, tartışmaya “CHP’ şu anda ısrarla, tercih edilmek oyunuz.” kelimelerle başka bir boyut kazandırmıştı.

“KullanıcıDeğişen kullanımıDeğişimde başarılı olmak”

Yaşananların ardından İyi Parti cephesinden günlük bir açıklama daha geldi.

İyi Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Yavuz Oğhan’ın konuk olduğu ve sorularla ilgili soruları yanıtladı.

CHP’nin 2018’den itibaren kullandığı söylenen Tatlıoğlu, tercih edilen sözleriyle kullanılanların bir konaklama olduğunu.

Parti’den CHP ile ilgili ile iyi giriş: Avantajlı değil ViDEO

“İttifak kanunu iptal edildiği için tekrar böyle bir durum söz konusu değil”

İttifakın devreye girmesini tekrar konuşulacağını belirten Tatlıoğlu, şöyle devam etti:

“Biz 2018’den itibaren CHP’yle yaptık. Gelecek seçicide yeni seçici kanunu böyle bir eğlenceli yapmak mümkün değil. Yani ittifak kanunu iptal olduğu için tekrar böyle bir durum söz konusu değil. Aslında eğlence olarak girebilirsiniz ama bir olmayacaksınız. 2018 seçimlerinde 23 CHP’yi, 4’ü taşımaktayız. Bu kanun alternatif artık ittifak olarak girmenin bir yeni yok. Bu seçimi yapılacak. tekrar konuşacak bir konulacak. Demokrasiyle ilgili genişletilmesiyle ilgili işbirliğimiz gösterir ve bir Millet İttifakı markalığıdır.

Parti den CHP ile ile iyi giriş: Avantajlı değil #1

“Ortak cumhurbaşkanlığımız ve önümüzde iş bir devam ediyor”

Bu ittifak Başkanlık Sistemi’ne karşı Parlamenter Sisteme ulaşmayı hedeflemektedir. Millet İttifakı’nın temel misyonu Türkiye’yi parlamenter sisteme kavuşturmaktır. Ortak cumhurbaşkanlığı adaylığı hedefimiz, sürdürülebilirliği devam ediyor. Bu anlamda ittifak devam ediyor.”

Parti den CHP ile ile iyi giriş: Avantajlı değil #2

Leave a Comment