Paylaşıma tepki çekmişti: İsrail’den Kanye West’e yanıt

Dünyaca ünlü rapçi Kanye West, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla etkilenen hesabını tekrar aktifleştirdi. West’in Twitter hesabı Yahudi düşmanları paylaşımları nedeniyle 9 Ekim’de kapatılmıştı.

İLK TWEETİ TEPKİ ÇEKTİ

Ünlü rapçi’nin ilk tweet’i, “Test, test. Twitter’ımın engeli kalkmış mı ona bakıyorum” oldu.

Hesabın geri döndüğünü doğruladıktan sonraysa “Şalom” Yazan ve platformdan uzaklaştırılmasına neden olan Yahudi düşmanı açıklamalara referans verdi.

İbranicede barış, uyum, bütünlük, refah ve huzur anlamlarına gelen “şalom” ifadesi, Yahudiler arasında selamlaşmak için de kullanılıyor.

Independent Türkçe’nin haberine göre; bu tweet’iyle geçen ay aldığı sert tepkilere rağmen tavırlarını değiştirmeyeceğine dair bir ipucu veren West, pek çok kullanıcı tarafından elendi.

İSRAİL’DEN YANIT GELDİ

Yaptığınız ilk paylaşımlarla tartışmayı yönlendirmek için West’e, bir yanıt da İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın Dijital Diplomasi ekibinden geldi.

West’in paylaşımını alıntılayan Dijital Diplomasi ekibi “Bu söylemin dışında tutulmayı çok istiyor” dedi.

ELON MUSK DA DAHİL OLDU

Platformu satın alan Elon Musk, İsrail’in resmi hesabından yapılan paylaşıma yanıt verdi. Misk, “Tweetleriniz çok iyi! Daha fazla ülke böyle tweet’ler atmalı. Çok resmi olmak eğlenceli değil” dedi.

Leave a Comment